Home Освіта Відносини України і Ватикану обговорюють сьогодні в Житомирі

Відносини України і Ватикану обговорюють сьогодні в Житомирі

127

Сьогодні, 9 листопада, розпочалася наукова конференція «Україна-Ватикан: до і після Другого Ватиканського Собору», що проходить у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.

Відкриття конференції відбулось о 10:00, після чого розпочалось перше пленарне засідання, пише католицький медіа-центр.

У конференції беруть участь також представники Римсько-Католицької Церкви, а саме: єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Скомаровський, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, директор Католицького Медіа-Центру та Телебачення Віковічного Слова о. Павло Вишковський ОМІ та інші.

Науковий проект під загальною назвою «Україна і Ватикан» був започаткований у 2008 році українською науковою спільнотою за підтримки державних і церковних інституцій України.

В рамках даного проекту проведено п’ять міжнародних наукових  конференцій: «Українсько–ватиканські відносини в контексті суспільних і міжконфесійних проблем» (м. Івано-Франківськ, 28 – 29 березня 2008 р.), «Україна і Ватикан у розвитку вищої освіти і духовності» (Одеса, 31 жовтня  2008 р.), «Україна і Ватикан в контексті культурно-цивілізаційного діалогу: історія і сучасність» (м. Київ, 21-22 квітня  2009 р.), ««Взаємовідносини України і Ватикану: історичні та сучасні візії»» (Рим, 26-28 жовтня 2009 р.), «Україна і Ватикан – проблеми державно-церковних взаємин у контексті об’єднаної Європи» (Галич, 26 –28 травна 2011 р.). 

Продовжуючи реалізацію наукового проекту «Україна – Ватикан», науковці різних інституцій на відзначення 50-річчя ІІ Ватиканського собору ініціювали проведення 9 – 10 листопада 2012 року в м. Житомирі VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Україна і Ватикан: до і після Другого Ватиканського собору». 

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here