Home Освіта Житомиряни вже можуть скористатися допомогою від держави «Муніципальна няня»

Житомиряни вже можуть скористатися допомогою від держави «Муніципальна няня»

114

 З початку поточного року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги молодим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям. На оплату послуг няні для своєї дитини віком до трьох років батьки можуть щомісяця отримувати понад 1,5 тис. грн.

 Міністерство соціальної політики України інформує, що крім щомісячних 860 грн виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 тис. 626 грн на відшкодування послуги няні. На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 млн грн. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

 

Соціальний проект «Муніципальна няня» має три мети:

 

– підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню. Безповоротна допомога від Уряду прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей до 6 років. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн. відшкодування послуги помічниці для своєї дитини. Це додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років.

 

– підтримка державою жінок працездатного віку, які працюють нянями.  Держава, турбуючись про гідну пенсію для жінок, які не мають можливості працевлаштуватися та яким до пенсії залишилося кілька років, пропонує «офіційне» працевлаштування по догляду за дітьми.

 

– «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А держава потурбується про соціальний захист обох.

 

Як отримати компенсацію?

 

Для того, щоб скористатися соціальною допомогою за проектом «Муніципальна няня» жителям області необхідно звернутися до місцевих органів соціального захисту. Адже цю компенсацію виплачуватиме управління соціального захисту населення вкінці кожного місяця. Така соціальна допомога автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

 

Довідкову інформацію ви можете отримати у департаменті праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА за телефоном (0412) 47-47-50.

 

Як це виглядатиме на практиці?

 

Мама самостійно обирає нянюукладає з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

 

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

 

Жінка (няня), яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here