У Житомирі 14 лютого в День закоханих традиційно багато пар із квітами та в ресторанах і кав‘ярнях.

Військові з букетами, пари, що прогулювалися за руки, усміхнені дівчата – цьогоріч в об’єктиві Першого житомирського.

Продавці квітів зазначають: війна далася взнаки – букетів купують менше, ціни на них – вищі.

Історія свята. 14 лютого в більшості країн світу святкують День святого Валентина або Свято закоханих. 

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть.

У свята є і конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися солдати не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni).

Як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий у дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here