Home Події Горобчук: «Нести культуру в маси просто в кайф і гроші тут ні...

Горобчук: «Нести культуру в маси просто в кайф і гроші тут ні до чого!»

Добре відоме в Житомирі та за його межами арт-кафе “Кавоманія” вже давно стало одним з головних оазисів мистецького життя нашого міста. Не дивно що саме сюди завітали відомі поети-двотисячники з презентацією концептуального поетичного проекту “Цілодобово-2”.

В суботу, 5 жовтня, нарешті відбулася довгоочікувана зустріч важковаговиків поетичної арени: Павла Коробчука (Луцьк — Київ), Олега Коцарева (Харків — Київ) та Богдана-Олега Горобчука (Житомир — Київ) з представниками житомирського авангарду, поетами та журналістами. Вечір поезії стартував о 18.00 і тривав понад дві години.

Вперше троє молодих поетів об’єднатися ще у 2007 році, під одним спільним началом найінтимнішої букви “Ц”. Саме тоді побачила світ їхня перша книга “Цілодобово” і відразу ж стала яскравим поетичним свідченням двотисячництва в сучасній українській літературі. З часу виходу “Цілодобово” промайнуло майже сім років, і поети вирішили, що настав час поділитися свіжим диханням власних творчостей.

Цілодобово зразка 2013 року – є логічним продовженням творчості поетів – три поети, три поетики, три кольори, три книги. Праці представлені як в електронному так і в паперовому форматі. Павло Коробчук — “Мерехтіло”, Олег Коцарев – “Котра година”, Богдан-Олег Горобчук “Етика любові, естетика смерті”.

Поети вже встигли презентувати свою збірку в Києві та на Львівському Форумі Книговидавців і тепер завітали в наше славне місто, тим паче Горобчук наш земляк.

Зустріч розпочалася з невеликою затримкою у зв’язку з шаховим турніром, який влаштував Павло Коробчук з присутніми шанувальниками своєї поезії. Давши трійку матів бажаючим помірятися логікою суджень (в тому числі і мені) та продемонструвавши тим різновекторність своїх інтелектуальних досягнень, він із піднесеним настроєм приєднався до своїх колег.

Першим був Горобчук, який зачитав першу п’ятірку  віршів у притаманній йому ексцентричній манері. Його продовжили Коцарев та Коробчук декламуючи свої нові відчайдушні метафори. Протягом всієї зустрічі зала не раз вибухала оплесками, а по закінченні офіційної частини всі бажаючі могли придбати книжки з підписами авторів.

«Кошти виручені від продажу книжок не завжди покривають навіть витрати на дорогу. Та нам нести культуру в маси просто в кайф і гроші тут ні до чого», – відповів фронтмен цілодобовщиків Горобчук. 

Олег КЛИМЧУК