Home Місто «Хвиля підтримки»: у Житомирі для родин ВПО запускають безкоштовну групу психологічного розвантаження

«Хвиля підтримки»: у Житомирі для родин ВПО запускають безкоштовну групу психологічного розвантаження

929
0

Рік тому через війну житомирянка Світлана Дергун разом із сином виїхала до Івано-Франківська і була там майже два місяці у статусі внутрішньо-переміщеної особи. Згодом повернулася до рідного міста і продовжила займатися професійною діяльністю, долучалася до волонтерських ініціатив та реалізовувала власні.

Днями вона оголосила про набір учасників в групу психологічного розвантаження та підтримки для  родин ВПО та всіх, хто цього потребує в рамках проєкту «Хвиля підтримки», який стартує 19 квітня о 18.00 за адресою пров. Скорульского 5, кім 312 – Молодіжний гуманістичний простір «Y’Space» МГО «YMCA Житомир». Попередній запис обо’язковий за номером +38097913 82 77.

Відомо, що такі зустрічі проводитимуть щотижня – у середу з 18.00 до 19.30.  Окрім, психології, будуть також різні майстер-класи, курси із вивчення мови, екскурсії містом, арт-терапія, дихальні техніки. Команда проєкту продовжує формуватися, тож долучитися можуть усі охочі, хто може поділитися цікавими та корисними знаннями, вміннями і навичками, аби допомогти іншим «відчути іншим грунт під ногами».

Читайте також: Як запобігти емоційному вигорянню під час війни і потурбуватися про себе в кризових ситуаціях, – розповідає психологиня Анна Галіч. ФОТО

«Навесні 2022-го я з сином переїхала у Франківськ. Дуже люблю це місто, бо приїздила туди дуже часто, але коли була там у статусі ВПО, то відчулось це все інакше. Кожна людина, яка зустрічалась тоді на шляху, була справді як ковток тої самої живої води. Деякі речі я проживала зсередини і маю певне розуміння та досвід того, що таке бути далеко від дому, намагатися налагодити життя та побут на новому місці, – ділиться практикуюча психологиня, арт-терапевтка Світлана Дергун. – Коли з’явилася ідея проєктудля внтурішньо-переміщених осіб, що проживають в Житомирі, то спершу думала, що це буде арт-терапевтична програма допомоги, розкриття. Згодом зрозуміла, що це має бути командна робота. До слова, мене особливо надихнуло та мотивувало знайомство з новими людьми під час жіночого тренінгу «Зцілення мистецтвом», який організувала  художниця Рита Трістан. Раніше вона мешкала у Краматорську, а вже рік живе, працює і волонтерить у Житомирі. Назву  проєкту «Хвиля підтримки» запропонувала волонтерка «YMCA Житомир» та Волонтерської майстерні «Свій за Свого» Анастасія Нестерова. До нас можуть приходити усі, обмежень у віці нема, але попередньо потрібно повідомити телефоном про своє бажання групу психологічного розвантаження та підтримки. Участь в ній – абсолютно безкоштовна, усе  оплачує «YMCA Europe».

Також Світлана Дергун у «Y’Space» щосуботи о 15.00 проводить ресурсні дитячі арт-терапевтичні групи, а  в інший час цього дня –  підліткові та молодіжні зустрічі. Окремо має авторські проєкти,  переважно арт-терапевтичні. Зокрема, для дорослих – «Тиші звук», «Метаморфоза перетворення з лялечки в метелика». Фахову освіту здобувала у КНУ ім.Т.Шевченка, по темі метаморфози готувала захищала дипломну магістерську, далі продовжила навчання в аспірантурі. Наразі працює як практичний психолог. 

Юлія Демусь

«YMCA» – одна з найбільших молодіжних організацій у світі. Це не релігійний рух, в основі діяльності якого лежать християнські цінності. Організація була заснована в 1844 році в Лондоні і нині представлена у понад 120 країнах світу та нараховує більше 64 млн членів. «YMCA» є у багатьох містах і містечках нашої країни, а перший осередок асоціації з’явився Києві у 1913 році. Втім, революція 1917-го припинила його діяльність. Знову відновити свою роботу «YMCA» в Україні зміг лише у 1993 році, а через три роки одне із представництв зареєструвала у Житомирі Тамара Коц. 

«YMCA Україна» – всеукраїнський волонтерський рух, який об’єднує людей для особистісного зростання, взаємної допомоги та соціального служіння. Спілка має 25 локальних осередків, зареєстрована в Міністерстві юстиції України та ефективно співпрацює з низкою українських, міжнародних, державних та громадських організацій та культуротворчими церквами, турбується про гармонійний розвиток та майбутнє молоді, формує молодіжну політику країни та задовольняє потреби громад через різноманітні актуальні програми. 

«YMCA» відкритий для всіх, незалежно від статі, етнічної приналежності, релігійних уподобань та інших розбіжностей. Емблема асоціації – трикутник, символізує дух, розум та тіло. Основні принципи – рівні можливості для всіх, сімейна атмосфера, всебічний розвиток, інклюзивність, екологічна свідомість, духовність, ведення здорового способу життя, права людини, результативність. Цінності – любов, турбота, повага, відповідальність і чесність.

За понад 20 років представникам «YMCA» у Житомирі вдалося реалізувати різні програми за кількома напрямками – молодіжна неформальна освіта й лідерство, правозахисна діяльність, здоровий спосіб життя, профілактика ВІЛ/СНІД, соціальна робота з дітьми із кризових категорій тощо. З 2018 року основна увага була зосереджена на особистісному рості волонтерів ММГО «Християнська спілка молоді „YMCA“» у сфері неформальної освіти, соціальних, мистецьких, інклюзивних, спортивних, профорієнтаційних, бізнес-орієнтованих проєктів, подорожах по Україні та за кордоном, міжнародних обмінах. На сьогоднішній день «YMCA» у Житомирі продовжує працювати заради всебічного розвитку дітей, підлітків і молоді. З цією метою діє дитячий клуб «Вулик-YMCA», молодіжний простір «Y’Space», англомовний клуб, творчі майстер-класи, проходять тематичні зустрічі та багато іншого.

Previous articleУ Житомирському районі виявили ще одне стихійне звалище
Next articleУ деяких селах на Житомирщині заборонили відвідувати кладовища

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here