Home Події ”Купальські роси” на Житомирщині: авіа, фаєр та піротехнічне шоу, флешмоб і гості...

\”Купальські роси\” на Житомирщині: авіа, фаєр та піротехнічне шоу, флешмоб і гості з усього світу. ФОТО та ВІДЕО

250

У Ружинському районі в селі Немиринці вже традиційно десятий рік поспіль проходить 6 липня фестиваль "Купальські роси", на який житомиряни їдуть родинами.

Втім, цьогоріч на захід завітали нардепи та посли Макаденії, Хорватії, Іспанії, гості із сусідніх країн та тисячі українців з різних міст, а головний організатор дійства  – Павло Жебрівський, назвав "Роси" аналогом "Країни мрій" Олега Скрипки, тільки  по-справжньому народним.

Також він розповів журналістам, що коли надумав створити якесь свято для своїх односельчан, то довго вибирав яке саме. Зупинився саме на святкуванні Івана Купала біля місцевої річки і вже радіє, що за 10 років фестиваль не лише вийшов за рамки області, але й країни і нині має статус всеукраїнського, а подивитися на магію купальської ночі сюди їдуть щороку більше людей.

Приміром, у минулому році тут було 40 тисяч відвідувачів, і не менше у цьому році. Поступово фестиваль йде на рекорд по відвідуваності і додає у програму нові елементи шоу та обрядовості.

Як і у попередні роки, з основними обрядами літнього свята усіх знайомить фольклорний ансамбль "Родослав", а допомагають йому студенти Житомирського коледжу культури і мистецтв ім.І.Огієнка.

Головним режисером "Купальських рос" стала Тетяна Романовська.

Незмінним організатором весь час залишається голова політичної партії Українська Платформа "Собор" Павло Жебрівський, який запевняє, що окрім свята для мешканців Немиринців фестиваль – це ще й можливість гарно заробити. Жебрівський зізнався, що йому постійно дякують не лише за гарно організоване і проведене свято, але й те, що декому за період в ніч з 6 на 7 липня вдається заробити до 30 тисяч на продажі наїдків, сувенірів чи шашликів.

Так само смаколиків, оберегів, сувенірної продукції, шашликів та пива вистачало і на нинішньому фестивалі. Проте, у програму, окрім виступів народних колективів, конкурсів, танців та забав, ще й внесли купальські рекорди, які ставили самі відвідувачі дійства, а ведучі – актори Житомирського академічного музично драматичного театру ім.І.Кочерги, фіксували та роздавали подарунки.

Також новинкою став танцювальний флешмоб у вишиванках, до якого приєдналися усі бажаючі різного віку.

У перервах між заходами, гості могли побувати у Купальському парку в центрі села чи на набережній "Яніна".

Під вечір над пагорбами "Купальських рос" два літаки влаштували повітряне авіа-шоу, а потім на землю спустилися троє парашутистів, посипаючи всіх "блискучим дощиком".

Далі на відвідувачів чекало театралізоване дійство "Магія купальської ночі" та фаєр-шоу від гостей зі столиці.

Незвичний, вогняний цвіт папороті усі змогли побачити прямо на  поверхні річки, куди було запущено кілька снарядів фєєрверку, які через кілька секунд "розцвіли" на воді.

Дівчата пускали вінки на воду,  роздавали лікарські трави, зібрані у купальську ніч, а хлопці котили палаюче колесо до річки, поливали натовп цілющою купальською водою, палили вогнище та потім усі разом стрибаличерез нього.

Під кінець свята в небо запустили кілька десятків ліхтариків, а потім пролунав феєрверк.

Юлія ДЕМУСЬ

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here