«Райське місце» – так характеризують відвідувачі екопарк «Радулин», що знаходиться за 27 км від міста Звягель на Житомирщині. На чотирьох гектарах подружжя місцевих меценатів облаштувало кілька зон, де можна прогулятися і відпочити від міської метушні.

До них в гості їдуть не лише з сусідніх населених пунктів, але й з обласного центру, зі столиці і Київської області, з Рівного, Вінниці, Полонного. Якось навіть зустрічали іноземних туристів з Німеччини.

На території мають зоопарк з тваринами і птахами, лавандове поле, пасіку (доступна апітерапія – сон на бджолиних вуликах), колибу-музей, будиночки, чан, сауну, озеро, криницю, сцену,  де проходять концерти вихованців гуртків і місцевих колективів, дитячий майданчик. Вхід – безкоштовний. Працюють протягом усього року без перерв та вихідних.

Для власників екопарку, каже керуючий Олександр, важливо було створити простір, де уся родина зможе корисно і цікаво проводити час разом. А ще вони відродили історичну цінність цих земель, де раніше розташовувався фільварок Потоцьких, та більшовики  спалили хутір у 1918-му, а колодязь, що знаходився у центрі двору, перетворили на смітник.  

Реставрувати його новим власникам вдалося у 2021-му. Із чотирьох тисяч дубових дощечок майстри звели дах. Воду з цього колодязя можна пити, а також загадувати бажання поблизу. Навколо колодязя і розгорнувся екопарк «Радулин».

Про усі історичні факти відвідувачі можуть дізнатися у колибі-музеї, де знаходяться портрети родини Потоцьких і Сангушко, у володінні яких до приходу більшовиків і був фільварок. Крім цього, у будівлі розмістили різні артефакти (інструменти, монети, військові обладунки тощо), що були виявлені під час прибирання та будівництва екопарку.  

Найбільший інтерес та захоплення у гостей «Радулин» викликає зоопарк, де зібрали найрізноманітніших тварин і птахів. Усіх їх придбали й привезли з різних міст  – Дніпро, Харків, Кременчук та ін.

«Будь-хто може без проблем приїхати і прогулятися територією екопарку, познайомитися з жителями зоопарку, погодувати, зробити фото на згадку. Наші співробітники є завжди на місці – розкажуть, підкажуть.  Це безкоштовно. За бажанням можна лишити якісь кошти на корм тваринам. Оплачуються  лише додаткові послуги – оренда будиночків, сауна і так далі, – наголошує керуючий Олександр. – На лавандовому полі висадили 19 тисяч кущів. У вольєрах –   європейські лані, японські (плямисті) олені, косулі, шотландські корови, камерунські кози, поні, різні види фазанів, цесарки, павліни. Подивитися є що. Можете завітати зі своїми дітьми, друзями, колегами, привезти організовану групу школярів на екскурсію. В теплу пору в екопарку дуже затишно, мальовнича природа. Багато хто здивований, що у такому, на перший погляд, не примітному селі, вдалося  втілити масштабний проєкт. Вже третій сезон поспіль екопарк «Радулин» відкриває свої двері для гостей, аби ви набралися гарних емоцій та зарядилися на гарні справи».

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here