Home Події На Житомирщині відзначили річницю дня народження Огієнка

На Житомирщині відзначили річницю дня народження Огієнка

97
З нагоди 130-річчя від дня народження видатного письменника, вченого, педагога, державотворця та церковного діячя Івана Огієнка у Житомирському Палаці культури відбувся тематичний вечір. На свято, ініційоване Житомирським коледжем культури і мистецтв, що носить славетне ім’я Івана Огієнка, прибули почесні гості, які долучилися до вивчення його життєвого шляху і духовної спадщини. 
 
Святковий вечір прикрасили яскраві, творчі виступи студентів коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка. З-поміж інших прозвучала пісня „Не питай, чого в мене заплакані очі”. Мало кому відомо, що автором слів цієї, як вважалося, народної пісні є саме Іван Огієнко, повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
 
Іван Огієнко робив усе для того, щоб повернути у широкий вжиток українську мову. З-під його пера вийшли підручники й посібники: «Краткий курс украинского языка», «Рідне писання», «Українська граматика». Він першим із викладачів Університету св. Володимира наважився викладати українською.   Ставши у січні 1919 року в уряді Директорії міністром освіти, Огієнко особливої уваги надає відродженню рідної мови. 
 
У 1920 р. Огієнко був змушений покинути Україну. Але й за кордоном продовжував захищати її мову, помісну церкву та вірити в незалежність Української держави.
 
Неперевершеним надбанням українського народу є переклад Біблії українською, який першим наважився зробити Іван Огієнко.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here