Головна Події «Пісня, як зброя»: житомиряни проводять концерти для захисників. ФОТО

«Пісня, як зброя»: житомиряни проводять концерти для захисників. ФОТО

772
0

Ошатні теплі зали у мирних містах та імпровізовані майданчики під відкритим небом у прифронтових містечках, у будинках культури військових частинах, наметах чи на полігонах – така географія концертів протягом останніх років у музикантів  ВІА «Древляни». Скрізь незмінно лунає українська пісня, як символ наближення перемоги. Таких у репертуарі мають багато, а у творчих планах – написання нових.

Днями черговий концерт відіграли в обласної філармонії ім.С.Ріхтера в Житомирі. Звучали українські та іноземні хіти: «Браття – українці», «Українське попурі», «Гаю зелененький», «Плакала, «Гуси», «Mambo Italiano», «На щастя» та інші. Разом з  колективом сцену ділили солістка філармонії Катерина Морозюк (скрипка) і запрошені гості – автор і виконавець власних пісень Ілля Ємець та учасниці проєкту «DataMusic» – Катерина Латій і Тетяна Корінець. Власне, саме з цим дуетом «Древляни» за період повномасштабної війни вже встигли дати кілька благодійних концертів для захисників. 

«Трохи розходимось, сходимось, але всі музиканти відомі. Олександр Стародубенко – клавіші, В’ячеслав Ярошевич – бас-гітара, Василь Євдун – барабани, Аня Лутай – наша нова солістка, яка раніше працювала в оркестрі поліції, – говорить про нинішній  основний склад колективу Валентин Корінець (гітара). – Допомагають друзі: саксофоніст Ігор Поплавський, який вже став невід’ємною частиною колективу, раніше був у штаті, але зараз час від часу приєднується, скрипалька Катерина Морозюк. Попри це незмінними залишаються наші традиції: «Древляни» співають популярні українські народні та   сучасні пісні. Все, що є – це наша авторська обробка, імпровізації. Так було завжди. Все наживо. У нашому репертуарі зараз безліч композицій і є серед них навіть  іноземні, слава Богу не російські. Ми багато їздимо і виступаємо для наших військових чи навіть просто допомагаємо апаратурою. Не скажу, що  з першого дня одразу почали організовувати  концерти, бо така ситуація була, самі розумієте, але з часом доводилося побувати і на полігонах, і у палатках, в госпіталях… Скрізь гарно зустрічали, слухали із задоволенням. Радий, що українську пісню так сприймають і цінують. Все проходить, а рідна пісня – у нас в душі. За  майже рік було різне, але цей досвід для нас не новий, бо ми ще й  у період АТО/ООС їздили і у Слов’янськ,  тодішній Артемівськ (Бахмут) і так далі. Не припиняємо концертну діяльність, аби лише було де і для кого співати. Головне – наша перемога, а все інше буде». 

Нагадаємо, що ВІА «Древляни» заснований у 1981 році у Володарськ-Волинську (Хорошів) Житомирської області, відомий в Україні та за її межами колектив, лауреат першого фестивалю «Червона Рута» (Чернівці, 1989).

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here