Home Події Суркіс може змінити Платіні на посаді президента УЄФА – ЗМІ

Суркіс може змінити Платіні на посаді президента УЄФА – ЗМІ

109
Григорій Суркіс, який 2 вересня залишив пост президента Федерації футболу України, може в найближчі роки очолити УЄФА.
 
Європейська преса називає Суркіса можливим наступником нинішнього президента УЄФА Мішеля Платіні. Сам Платіні збирається стати главою ФІФА, змінивши на цій посаді Йозефа Блаттера, пише Gazeta.ua.
 
Як відомо, в 2011 році обидва головних футбольних чиновника продовжили в результаті безальтернативних виборів свої президентські мандати до 2015 року. Але в статутах ФІФА та УЄФА є параграф, в якому передбачено переобрання президента через два роки після останніх виборів.
 
Це означає, що вже в 2013 році може відбутися зміна президентів в обох футбольних асоціаціях. У 2011 році Блаттер і Платіні залишилися на своїх посадах заради Євро-2012. Платіні зобов’язаний був довести почате до кінця. А Блаттер в свої 75 залишився тільки, щоб притримати місце для Платіні.
 
У свою чергу крісло глави УЄФА може зайняти хтось з числа 16 членів виконкому УЄФА, при цьому кандидату має бути не більше 70 років. Це істотно звужує коло претендентів. До переваг Григорія Суркіса перед іншими членами виконкому також відносять і те, що він голова комітету УЄФА зі змагань серед збірних, одного з найважливіших в структурі УЄФА.
 
Фору над іншими кандидатами дає Суркісу проведення домашнього Євро і багаторічне керівництво Федерацією футболу в Україні, що сприяло кар’єрному росту в УЄФА.
 
З потенційних конкурентів Суркіса європейські ЗМІ виділяють лише іспанця – Вільяра Льона 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here