Home Події В Житомирі обговорювали моделі співпраці влади і громади у сфері гендерної політики

В Житомирі обговорювали моделі співпраці влади і громади у сфері гендерної політики

В Житомирі за ініціативи громадської організації "Паритет" та в рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів протидії ґендерному насильству»  26 листопада відбувся круглий стіл  на тему «Поліпшення інтеграції ґендерних компонентів у місцевих програмах: моделі взаємодії влади і громади».

Однойменний проект здійснюється громадською організацією Київська Школа Рівних Можливостей спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

У заході взяли участь представниці та експертки "Паритету", управління охорони здоровя, а також управління культури міськради. Крім цього, завітала Лариса Колос – національний експерт з гендерної політики, яка поділилася нинішніми законодавчими надбаннями в Україні у сфері гендеру.

Такі зустрічі мають на меті виробити стратегію ефективної співпраці влади і громади, спрямовану на подолання ґендерних асиметрій, сприяти включенню ґендерного компоненту у місцеві програми розвитку.

Як зазначила Колос, нині Житомир одне з перших міст, що відреагувало на держпрограму і намагається сприяти її впровадженню.

«Гендерні питання стосуються кожної родини. Це питання життя, особистих сімейних стосунків, відповідальності батьківства і материнства. Саме тому, ми разом із громадськими організаціями постійно піднімаємо гендерні питання і вивчаємо їх. Звичайно, неабияку допомогу та інформаційну  підтримку в цьому плані нам надає саме "Паритет», —  відзначила заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Сікайло.

 Відзначимо, що в жовтні "Паритет" відповідно до теми круглого столу організовував тренінг для представників влади і мешканців міста, під час якого визначали гендерні проблеми, характерні для Житомира. Зокрема, різниця не лише в оплаті праці, а й в тому, що меншка кількість жінок, ніж чоловіків загалом беруть участьу  прийнятті важливих рішень на рівні держорганів.

Ці результати під час круглого столу озвучила Олена Остапчук – директорка Центру гендерної освіти ЖДУ ім.І.Франка.

Протягом 2012-2013 ЖОМГО "Паритет" співпрацювали з Житомирською міськрадою щодо гендерної бюджетної ініціативи і провели ряд досліджень різних сфер міста.

Нагадаємо, що 189 держав світу, у тому числі й Україна, приєдналася до цього пакту та окреслили для себе першочергові цілі на найближчі роки. Зокрема, подолання бідності, забезпечення якісної освіти впродовж життя, забезпечення гендерної рівності, зменшення дитячої смертності, поліпшення здоров’я матерів, обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, сталий розвиток довкілля.

Юлія ДЕМУСЬ