Home Події В Житомирському обласному архіві розповіли про партизанський рух

В Житомирському обласному архіві розповіли про партизанський рух

137
0

Документальну виставку „До дня партизанської слави” було відкрито 20 вересня в приміщенні Державного архіву Житомирської області. 

На виставці представлені списки партизанських загонів, з’єднань, які діяли на території області. Документи, що експонуються, дають змогу ознайомитись з їх діяльністю. 
 
Представлений на виставці „Хронологічний довідник про визволення Червоною Армією населених пунктів Житомирської області від німецько-фашистських загарбників 1941-1944 рр.” свідчить про те, що під час своїх бойових дій на Житомирщині партизанські з’єднання і загони знищили 105 тисяч 815 гітлерівців, пустили під укіс і висадили в повітря 1 тисячу 216 ворожих ешелонів, знищили 13 тисяч 143 вагони, 86 залізничних та 477 шосейних мостів, 14 бронепоїздів, 120 танків, 1 тисячу 645 автомашин, багато зброї, боєприпасів, складів з продовольством та різними матеріалами.
 
Звіти, що експонуються на виставці, дають змогу ознайомитись з діяльністю партизанських загонів, які діяли на території Овруцького, Новоград-Волинського, Ємільчинського, Бердичівського, Коростенського, Баранівського, Дзержинського (нині Романівського), Янушпільського (нині Чуднівського), Любарського, Троянівського (нині Житомирського) районів.

Вперше на виставці демонструються документи про підпільну діяльність групи Житомирського радіовузлу в роки підпілля та участь працівників Житомирського драматичного театру у виготовленні печатки підпільного угрупування.
 
Значний інтерес викликають стенди виставки, на яких представлені цифрові копії листівок партизанських з’єднань, фотографії, документи, що наближають до нас ті часи. 
 
Виставка оригіналів архівних документів „До Дня партизанської слави” буде експонуватися до 30 вересня 2011 року.


Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here