Житомирські школярі отримали срібло на обласному етапі ігор Сокіл – Джура. ВІДЕО

445
0

Учні 32-го ліцею здобули срібні медалі на обласному етапі всеукраїнських ігор Сокіл – Джура Українська лють. Ці ігри вперше за три роки проходили в режимі реального часу. Під час таборування діти брали участь у різних змаганнях каже директорка ліцею пані Олена Слободянюк:

«У таборуванні, яке відбулося в Бердичівському районі, проводилися конкурси, такі як “впоряд”, “рятівник”, “стрільба”, “перетягування линви”. Учні 8-9 класів брали участь в конкурсі для середньої ланки і здобули друге місце на обласному етапі. Директорка ліцею №32».

Діти радіють і задоволені результатами своєї участі. Особливо вони цінують можливість брати участь у командних конкурсах. Ці ігри розвивають фізичні навички і навчають співпраці і підтримці один одного. Учасники готові працювати разом і демонструють відчуття командного духу. Їх враження від гри позитивні, оскільки вони отримують можливість покращити свої комунікативні та лідерські вміння. Крім того, ці ігри сприяють формуванню почуття патріотизму та прив’язаності до своєї країни у дітей.

«Мені запропонували бути рійовою (направляючою особою). Це мені сподобалося, оскільки рійово віддає команди, а мені це подобається. Ці ігри цікаві, оскільки це новий досвід для мене. Ми брали участь у всіх конкурсах, а їх було шість. Перший конкурс – це перетягування линви (канату). Для мене це було складно, оскільки в нас було мало дівчат і вони не змінювалися. Тому наприкінці залишилося мало сил, але в цьому конкурсі ми все одно здобули третє місце», – розповіла учениця ліцею Анна.

«Я вирішив взяти участь, оскільки люблю різні змагання. Для мене особисто не було складнощів. Ми брали участь у різних конкурсах і досягали перемог. Мій тато є військовим, і я хочу взяти з нього приклад і вивчитися на військового. Головне, що я отримав – це багато цікавих і класних емоцій, а також навчився правильно стріляти з гвинтівки», – поділився враженнями учень ліцею Артем.

Сокіл – Джура – це всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра орієнтована на розвиток фізичних та тактичних навичок, зміцнення духовності та патріотичних цінностей серед учасників. У таких іграх можуть бути включені елементи військової підготовки, такі як стрільба з пневматичної зброї, навчання тактиці, перешкоди, спортивні змагання та інші вправи, які сприяють фізичному розвитку та формуванню командного духу серед учасників. Основна мета таких ігор полягає в залученні молоді до патріотичного виховання та популяризації військової справи.

«Приходячи на перший урок предмету “Захист України”, я пояснюю дітям, що в кожному з нас з народження закладена зернинка патріотизму. Отже, військово-патріотичне виховання через предмет “Захист України” спрямоване на розвиток, підтримку і вирощування цієї зернинки, щоб у кожного з наших учнів розквітло дерево патріотизму. Тільки таким чином ми зможемо відстояти свою Батьківщину і захистити її від ворога у будь-яких обставинах, особливо в умовах широкомасштабної агресії, яку розпочала Росія проти нашого народу. Нам потрібно народжувати патріотів саме у шкільні роки, оскільки навички, які ми здобули під час 10 обласних змагань, не лише стосуються повсякденного життя, їх треба здобувати через тренування. Це включає тактичну медицину, мінну безпеку і стройову підготовку, яка також є важливою, оскільки дисципліна в строю допомагає налаштовувати та організовувати всіх на єдину ціль і мету. Крім того, конкурс з історії України допомагає учням дізнатися про свої корені, про героїв країни та видатних українських постатей. Отож, це все разом формує міцний фундамент і називається військово-патріотичною самобутністю», – зазначив Анатолій Панасюк, вчитель ліцею №32.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here