Home Політика Глава УПЦ МП закликає Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

Глава УПЦ МП закликає Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

95
0
Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир (Сабодан) закликав Президента Віктора Януковича ветувати закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення біометричних паспортів.
 
Про це йдеться в листі митрополита на ім’я Віктора Януковича, опублікованому на офіційному сайті УПЦ (МП), пише Корреспондент.
 
"Від імені Української православної церкви звертаюся до Вас з проханням накласти вето на закон Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (№10492), оскільки цей закон несе в собі загрозу обмеження базових прав людини. Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення", – йдеться в листі митрополита.
 
При цьому він наголосив, що багато закордонних країн відмовилася від впровадження подібних реєстрів.
 
Глава УПЦ (МП) повідомив, що в Київську митрополію Церкви надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього закону. Як зазначив митрополит, стурбованість православних віруючих викликає можливість втручання в їх особисте життя, яку створює цей закон.
 
Він також нагадав, що ст. 16 цього закону передбачає, що "особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій, який імплантований у відповідні бланки документів, оформлення та видача таких документів здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України".
 
Однак, за словами митрополита, в законі ніяк не прописаний порядок відмови громадян від внесення їх персональної інформації в безконтактний електронний носій. "Тому норма про таку відмову носить виключно декларативний характер", – підсумував глава УПЦ (МП).
 
Як повідомлялося, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.

Закон зокрема передбачає введення електронних паспортів – документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон  згідно зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО). 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here