Головна Політика Іран припинив постачання нафти до Європи

Іран припинив постачання нафти до Європи

153
0
Іран припинив експорт нафти в шість країн Євросоюзу у відповідь на санкції проти його нафтової галузі і банківського сектора, введені ЄС в січні. Про це повідомляється на сайті іранського телеканалу Press TV, пише Gazeta.ua.
 
Насамперед йдеться про припинення постачань до Франції, Нідерландів, Італії, Іспанії, Португалії і Греції.
 
За даними Agence France-Presse, яке посилається на телеканал IRIB, уряд країни повідомив про те, що "перегляне" питання про постачання нафти в ці країни. Про це було заявлено на зустрічі чиновників іранського МЗС з дипломатами з вищевказаних країн. Подробиці заяви не повідомляються.
 
У той же час, як відзначає агентство, один з європейських дипломатів у приватній бесіді заявив, що питання про нафтові поставки на даній зустрічі взагалі не порушувалося.
 
Згідно режиму санкцій, Європа припинить закупівлі нафти в Ірані з початку другого півріччя 2012 року. У той же час офіційні представники Ірану заявляли, що готові зупинити експорт негайно.
 
На країни Євросоюзу припадає близько 20 відсотків усього нафтового експорту Ірану. Через припинення поставок в ці країни Ісламська республіка змушена шукати інших партнерів, перш за все, в Азії. Європейці, у свою чергу, будуть змушені закуповувати нафту у Саудівській Аравії, яка пообіцяла забезпечити ринок при будь-якій нестачі сировини.
 
Як пише ізраїльська газета Haaretz, в січні 2012 року імпорт іранської нафти в Індію виріс на 37 відсотків у порівнянні з тим же місяцем попереднього року. Іран і Індія в минулому місяці вели переговори про те, в якій валюті індійці будуть оплачувати поставки, тому що оплата безготівковими євро й доларами через режим санкцій вкрай ускладнена.
 
Причиною санкцій, введених США та ЄС проти Ірану, є підозра, що Іран розвиває свою ядерну програму для створення зброї масового знищення.
 

 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here