Home Політика Колеснікову і Табачнику напророчили виліт із Кабміну

Колеснікову і Табачнику напророчили виліт із Кабміну

81

Після нещодавнього доручення президента Віктора Януковича прем’єру Миколі Азарову покарати міністрів, які гальмують реформи, своїх посад можуть позбутися Дмитро Табачник, Костянтин Грищенко, Олександр Лавринович та Борис Колесніков.

Про це говорять експерти-політологи, яких опитав Главред, повідомляє ТСН.

Перш за все, слід зазначити, що два члени уряду – перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський і міністр економрозвитку і торгівлі Петро Порошенко – можуть не турбуватися, оскільки їм глава держави доручив проводити моніторинг ситуації.

Проте першим пунктом у списку на вибування експерти називають міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

"Серед чиновників, відправлених у відставку, може виявитися Дмитро Табачник – як людина, яка погано співвідноситься з нинішньою владною командою і викликає сильне відторгнення на Заході України. Президент зараз намагається орієнтуватися і на цю групу виборців", – зазначив директор Центру політичного маркетингу Василь Стоякін. На його думку, прорахунками Міносвіти є скорочення кількості шкіл і впровадження Болонської освітньої системи, проти якої зараз протестують студенти всієї Європи.

На думку заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, в світлі тієї дипломатичної ізоляції, в якій опинилася зараз Україна, торгової і газової війни з Росією і жорсткої резолюції Європарламенту, ще більш серйозна загроза звільнення тяжіє над главою МЗС Костянтином Грищенком.

"Логічно зараз повинен звільнятися блок міжнародників, тому що дипломатичні відносини з Заходом залишають бажати кращого", – зазначив експерт.

Перезавантаження може знадобитися і Міністерству юстиції. "Можливо, звільнений буде міністр юстиції Олександр Лавринович. У Заходу будуть абсолютно очевидні претензії до характеру проведення виборчої кампанії. Власне, парламентські вибори, які ще не пройшли, вже визнані Заходом такими, що не відповідають демократичним стандартам. Треба буде на когось звалити провину, і досить природно, що вона буде звалена на міністра юстиції, як на координатора процесу зміни законодавства", – зауважив Стоякін.

Але справжньою сенсацією може стати звільнення Бориса Колеснікова, віце-прем’єра і міністра інфраструктури, який зараз закінчує підготовку до проведення Євро-2012. Саме Євро можуть поставити в провину міністру, вірніше не сам чемпіонат, а ті гроші, що були витрачені, і, які, як кажуть, значно перевищують витрати на той же чемпіонат у Польщі.

"Навколо Бориса Колеснікова зараз формується, правда, незрозуміло ким, але явно не його друзями, знервована і скандальна атмосфера, зі скасуванням нічних поїздів, з ціною квитків на нові потяги, зі збільшенням витрат на Євро-2012 і т. д. Причому, вкидається інформація в МЗС, де кажуть, що Колесніков може бути одним з постраждалих у кадровій чистці", – зазначив Карасьов.

На перший погляд, Борис Колесніков, колега і партнер Ріната Ахметова, фігура в українській політиці невразлива. Але, як стверджує Стоякін, "вплив групи Ахметова, до якої належить Колесников, все-таки падає, і тут, нехай і на рівні дуже сміливої гіпотези, можна розглядати питання його відставки з показовим покаранням "свого" міністра".

Незважаючи на те, що претендентів на вибування з Кабміну – хоч відбавляй, багато хто вважає заяву президента просто виховним прийомом.

"Я думаю, що це не що інше, як політична заява, щоб показати, хто в домі господар. Занадто велика відповідальність у президента за дії уряду, от він і намагається дистанціюватися, показати, що він – це одне, а уряд – це зовсім інше", – говорить Голобуцький. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here