Home Політика КС дозволив обмежувати депутатську недоторканність

КС дозволив обмежувати депутатську недоторканність

72
0
Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Винокуров у залі засідань, передають Українські новини.
 
КС перевірив зміни, передбачені в законопроекті про внесення змін до Конституції щодо гарантій недоторканності для окремих посадових осіб, на відповідність статтям 157 і 158. Це необхідно при розгляді Верховною Радою законопроекту, який передбачає зміни до Конституції, пише Українська правда з посиланням на Українські новини.
 
Зокрема, КС визнав конституційними пропоноване в законопроекті вилучення частини 1 статті 80 Основного закону, що закріплює гарантії недоторканності депутатів Ради.
 
Також КС визнав конституційним пропоновану зміну частини 3 статті 80 Конституції, яким пропонується викласти цю частину в такій редакції:
 
"Народний депутат не може бути без згоди Верховної Ради затриманий або заарештований до набуття чинності обвинувального вироку суду щодо нього" на заміну чинною редакції цієї частини статті, яка передбачає, що депутати Ради не можуть без згоди парламенту бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затримані або заарештовані".
 
Крім цього, КС визнав конституційною пропоновану зміну редакції частини 3 статті 105 Конституції, що стосується президента.
 
Відповідно до чинної норми, звання президента охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки глава держави не був усунутий з посади в порядку імпічменту.
Проектом же пропонується вилучити із цієї статті слова "якщо тільки президент не був усунутий з посади в порядку імпічменту".
 
Як повідомлялося, 5 липня Рада звернулася до КС із проханням перевірити конституційність цього законопроекту.
 
У квітні 2010 року КС уже розглядав законопроект №3251 і визнав конституційним можливе обмеження депутатської недоторканності та неконституційним можливе скасування недоторканності Президента.
 
У зв’язку із цим Рада була змушена доопрацювати проект, вилучивши з нього норми, що стосуються президента. 
 
Previous articleМашина врізалась у мотоцикл та втікла з місця аварії
Next articleЖитомирянам пропонують допомогти інвалідам долучитися до театрального мистецтва

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here