Home Політика Le Monde. Український політолог: ”Влада сама потрапила в пастку”

Le Monde. Український політолог: \”Влада сама потрапила в пастку\”

317
0

Святкування 20-річчя незалежності України показало, що опозиція не взмозі мобілізувати громадян на захист Юлії Тимошенко, громадська думка розколота, а більшість населення не вірить ані опозиції, ані чинній владі. Як зазначив в інтерв’ю Le Monde український політолог Володимир Фесенко, навіть в оточенні президента Віктора Януковича не було єдиної думки в питанні про взяття Юлії Тимошенко під варту. "Я вважаю, що пострадянська генпрокуратура за своєю природою завжди віддає перевагу жорсткій позиції", – сказав політолог в бесіді з кореспондентом видання Петром Смоляром.

"Звинуваченню наплювати на громадську думку. У мене таке враження, що в липні люди з влади переконалися в тому, що не зможуть перемогти Юлію в приміщенні суду, і пішла емоційна реакція: вони вирішили посадити її до в’язниці і покінчити з цим якомога швидше, – зазначив Фесенко. – Це справжнє приниження для генпрокуратури, тому що звинувачення виглядають дуже слабкими". На його думку, Янукович не хоче відкрито розривати укладені Тимошенко з Росією газові контракти, а збирається підірвати їх юридичні підстави, щоб почати нові переговори, від яких відмовляється Москва.

"Ще одна мета – вигнати Юлію з політичного процесу навіть в разі її виходу на свободу, щоб перешкодити їй брати участь у виборах 2012 року. Проблема в тому, що влада сама потрапила в пастку. Статті, за якими звинувачується Юлія, не підпадають під амністію. Неможливо також уявити, щоб вона звернулася за помилуванням до президента. Залишається два варіанти: або вона залишається у в’язниці, або справа повертається на додаткове розслідування", – сказав він.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here