Головна Політика Матерям-одиначкам на БМВ скасують державні допомоги

Матерям-одиначкам на БМВ скасують державні допомоги

73
0
Міністерство соціальної політики підготувало законопроект, за яким частина матерів, які виховують дітей без батька, можуть позбутися державної допомоги. Зокрема, виплат на дитину можуть позбутися ті матері-одиначки, чий дохід перевищує середню заробітну плату. Про це в інтерв’ю Weekly.ua розповіла Надія Рязанова, заступник директора Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України, повідомляє Gazeta.ua.
 
За словами Рязанової, необхідність внесення змін в чинне законодавство викликана тим, що за останні десять років одиноких матерів в Україні стало більше майже в 20 разів, і чиновники вважають, що як мінімум половина з них – фіктивні.
 
У Мінсоцполітики вважають, що прийняття закону "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" у новій редакції відсіє близько 6-7% матерів-одиначок, які на сьогодні отримують допомогу від держави.
 
"Ми хочемо підняти максимальний розмір допомоги до 60% прожиткового мінімуму, і зробити так, щоб допомогу отримували сім’ї, які дійсно цього потребують, а не ті, хто приїжджає в Радбез на БМВ і в норкових шубах. У нас в Печерському районі столиці таких багато", – говорить Рязанова.
 
Від ініціативи віце-прем’єра Сергія Тігіпка – перевіряти, чи є в самотньої матері дорога машина або породиста тварина – в міністерстві відхрещуються, і кажуть, що будуть діяти більш цивілізовано.
У 2003 році в Україні було 27 тис. офіційно зареєстрованих одиноких матерів. До кінця 2011 року – вже 576 тис. Самотні матері отримують державну допомогу на 640 тис. дітей.
 

Сума державної допомоги залежить від віку дитини і доходів мами. Допомогу в розмірі 50% прожиткового мінімуму отримують матері з низьким рівнем доходу. Всі інші – в розмірі 30% прожиткового мінімуму. В абсолютних цифрах це виглядає наступним чином: в кінці 2011 року на дітей до 6 років держава виплачувала від 260 грн. до 435 грн., на дітей 6-18 років – від 312 грн. до 521 грн.

 

 

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here