Головна Політика Московського патріарха в Києві зустрів пікет націоналістів і тисяча вірян

Московського патріарха в Києві зустрів пікет націоналістів і тисяча вірян

109
0

Понад 1 тис. віруючих у середу взяли участь у святковому молебні на Володимирській гірці в Києві, який очолив патріарх Московський і всієї Русі Кирило. Перед молебнем неподалік від Володимирської гірки відбулась акція ВО "Свобода" під гаслом "Московським попам ганьба".

У молебні взяли участь глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир і католикос-патріарх Грузії Ілія ІІ, а також православні ієрархи з Росії, України та Грузії.

Після молебню Кирило благословив тих, хто зібралися, і нагадав про історичну важливість хрещення Русі, здійсненого князем Володимиром Великим.

"Ми здійснили молебень, згадуючи хрещення Русі на тому місці, яке символізує хрещення Русі, де зараз стоїть пам’ятник святому рівноапостольному князю Володимиру… Він зробив найважливіше в історії Русі – він нас привів на небеса, не залишив без піклування в раї земному, не применшив гідності Руської землі й Київської держави", – сказав патріарх.

Він також зазначив, що багато сучасних політиків не здатні на таке прозріння.

Перед молебнем близько 40 супротивників візиту патріарха Кирила зібрались на мітинг біля будівлі "Українського дому" на Європейській площі. Учасники акції прийшли з прапорами ВО "Свобода" та державними прапорами, а також з плакатами "Геть московських окупантів, геть московських холуїв", "Геть російський імперіалізм", "Кирил – патріарх зі сталінсько-гебістським каноном", "Геть московського колонізатора".

Мітингувальники також скандували "Московським попам ганьба".

У рамках акції також була організована виставка "7 смертних гріхів московських попів". На ній демонструвалися фотографії, що ілюструють події за участю представників Російської православної церкви й Української православної церкви Московського патріархату, які, на думку учасників акції, є свідченням смертних гріхів духівництва.
Як відомо, патріарх Московський і всієї Русі Кирило 26 липня розпочав свій триденний візит в Україну, приурочений до святкування Дня хрещення Русі.

Це вже п’ятий візит патріарха Кирила в Україну за останні два роки. Попередні супроводжувалися протистоянням між його противниками – українськими націоналістами – і прихильниками з проросійських організацій.

У РПЦ підкреслюють, що візит Кирила – пасторський. Однак патріарх відвідає Україну незабаром після того, як у Києві вперше за 19 років відбувся собор УПЦ (МП), на якому піднімалися питання про більшу автономію від Російської православної церкви.

Експерти вважають, що для глави РПЦ під час візиту до Києва головне – переконатися у незмінності позицій як ієрархів Української церкви, так і української влади.

За матеріалами: ТСН.ua

Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here