Home Політика Нардеп Пушкаренко: Центри ветеранського розвитку — важливий елемент повернення військовослужбовців до цивільного...

Нардеп Пушкаренко: Центри ветеранського розвитку — важливий елемент повернення військовослужбовців до цивільного життя

1377

Центр ветеранського розвитку відкрили нещодавно на базі Державного університету «Житомирська політехніка». Тож військовослужбовці, які демобілізувалися, зможуть здобути тут освіту та опанувати одну з нових професій.

«Мова йде про такі напрямки, як кібербезпека, керування дронами, безпілотними літальними апаратами, які будуть використовуватися в мирному житті, зокрема в агробізнесі й енергетиці. Наше завдання — допомогти хлопцям і дівчатам знайти себе у цивільному житті та пройти професійну адаптацію», — каже ректор ДУ «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов.

Це вже п’ятий подібний центр, відкритий в Україні, проте за кількістю та якістю обладнання — перший. Зокрема, навчальний комплекс побудований із дотриманням вимог інклюзії: тут передбачені всі необхідні технічні засоби для того, щоб ветерани, які мають поранення, могли безперешкодно дістатися до центру. Тут встановлені великі інтерактивні панелі, відповідні спеціалізовані клавіатури зі шрифтом Брайля, збільшувачі тощо — все з турботою про людей із вадами зору. У Центрі ветеранського розвитку також є центр робітничих навичок і центр мовної підготовки «Language Hub».

«Саме такі заклади покликані стати одним із фундаментів для швидкої та якісної адаптації наших ветеранів. Тут створені всі можливості для розвитку й інтеграції наших Героїв, отримання нових знань і навичок. Це один із кроків наближення до суспільства, в центрі якого буде повага до наших Героїв, завдяки яким Україна продовжує бути вільною і демократичною», — каже народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Створення такого об’єкта у Житомирі стало можливим завдяки підтримці Міністерства у справах ветеранів України. За словами першого заступника міністра, Героя України Олександра Порхуна, який узяв участь у відкритті Центру, Житомир обрали недарма. У місті — велика кількість військових, а, відповідно — і ветеранів у майбутньому.

«Взаємодія військового досвіду з цивільним — це у подальшому люта суміш для реалізації мрій і потреб наших воїнів, які відстояли незалежність України», — каже він.

На урочисте відкриття Центру запросили й військовослужбовців та ветеранів. Серед них — Герой України Борис Харчук. Він служить у лавах Збройних сил України вже понад 20 років, а торік втратив руку на фронті. Незважаючи на тяжке поранення і тривалу реабілітацію, планує повернутися на фронт і нині робить усе для цього можливе.

«Планую займатися своїми обов’язками головного сержанта батальйону та сформувати знову свою групу, яка буде вже без мого особистого втручання продовжувати виконувати завдання, які ми робили до мого поранення», — розповідає він.

Однак не всі захисники можуть повернутися до військової справи після поранень. Аби допомогти їм, і відкриваються подібні центри. Як зауважив Арсеній Пушкаренко, якщо на початку війни, у 2014 році, ветеранська політика була фрагментарною, то згодом почало з’являтися розуміння того, що держава може і повинна робити. Зокрема, саме Житомир став першим містом в Україні, де у 2021 році у міському ЦНАПі відкрили «ветеранські вікна» для зручності, комфорту і верифікації надання послуг нашим Героям. 

«Нині критично важливо сформувати комплексне бачення та реалізувати державну підтримку щодо адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх родин. Уся вертикаль державної влади, всі органи місцевого самоврядування, організації та установи, незалежно від форм власності, повинні бути залучені до цього процесу», — підкреслив Арсеній Пушкаренко.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here