Home Політика НУНСівець хоче легалізувати секс із 16-річними

НУНСівець хоче легалізувати секс із 16-річними

142

Депутат від НУНС Віктор Шемчук зареєстрував у Верховній Раді законопроект про скасування кримінальної відповідальності за секс із 16-річними.

Про це йдеться у законопроекті №9136 від 09.09.2011, опублікованому на сайті парламенту.
 
Нагадаємо, згідно з чинним законодавством законом заборонені статеві стосунки з неповнолітніми, тобто особами молодше 18 років.
 
У пояснювальній записці йдеться, що нелогічно переслідувати осіб за розбещення дітей до 16-ти, а за статеві стосунки – до 18-ти.
 
Зазначається, що Комітет ООН з прав дитини висловив занепокоєння з приводу мінімального шлюбного віку для хлопців (18 років) та для дівчат (17).
 
Окрім того, комітет збентежило, що в українському законодавстві не встановлено чіткого мінімального віку статевого повноліття, що становить проблему при розслідуванні кримінальних справ за статтею 155 – про статеві відносини з особою, яка не досягла статевої зрілості.
 
Саме цю проблему, на думку автора, і вирішує запропонований законопроект.
 
"Кримінальне законодавство таких країн, як Болгарія, Латвія, Голландія, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Грузія, Таджикистан, Казахстан передбачають кримінальну відповідальність за сексуальні відносини з особою, яка не досягла 16-річного віку", – йдеться у записці.
 
Шемчук зазначає, що встановленням мінімального віку статевого повноліття вдасться мінімалізувати людський фактор при встановленні зрілості особи, а це є обов’язковою процедурою при розслідуванні справ за 155 статтею.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here