Головна Політика Одне з головних гасел медреформи «Гроші йдуть за пацієнтом» не завжди ефективне...

Одне з головних гасел медреформи «Гроші йдуть за пацієнтом» не завжди ефективне – Лариса Павлусенко

853
0

Депутатка Житомирської міської ради від “Пропозиції”, лікар Лариса Павлусенко розповіла про вплив пандемії на зміни в медичній галузі. Відповідну тему обговорювали учасники ПРОпозиціонери Клубу на недавньому засіданні.

На думку медика-пропозиціонерки, COVID-19 показав застарілі проблеми галузі в Україні, які давно потрібно було вирішувати. Водночас хвороба частково допомогла медикам покращити ситуацію з фінансуванням та обладнанням, а також підняти престиж професії лікаря.

«Те, що фінансування медицини на рівні менше 3% ВВП – це дуже мало, було зрозуміло до пандемії. Але під час неї ми побачили жахливі наслідки недофінансування. Виявилось, що один з головних гасел реформи «Гроші йдуть за пацієнтом» не завжди можна застосувати. Пандемія показала необхідність звернути увагу на інфекційні відділення та їхній медичний персонал. Нам дуже пощастило, що була відтермінована реформа 2 ланки медицини, яка мала позначитись і на закладах, і на штаті працівників. Плюсом є те, що медичні заклади за півтора року мали змогу отримати обладнання, яке врятувало життя не лише ковідних хворих, але й потрібне для роботи закладу загалом», – вважає Лариса Павлусенко.

Вона також відзначила моральний і професійний аспекти медицини, який відкрила пандемія – медичних працівників почали більше шанувати. До того ж, попри те, що на початку пандемії в світі не було загального протоколу лікування Covid-19, саме українські лікарі почали застосовувати гормони. І згодом цей метод підтвердили їхні авторитетні колеги в світі. Між тим, в Україні існує проблема відсутності авторитетної медичної думки, коли кожен політик думає, що може коментувати дії лікарів, не маючи при цьому профільної освіти.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here