Home Політика Проти Тимошенко поновили 4 кримінальні справи

Проти Тимошенко поновили 4 кримінальні справи

97

Податкова міліція поновила 4 кримінальні справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" у 1996-1997 роках. Про це повідомив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко на брифінгу в понеділок.

За його словами, минулої п’ятниці лідеру БЮТ у СІЗО вручили 4 постанови, 2 з яких датовані 2001-м роком, а 2 інші – січнем 2003-го року.

За словами Власенка, усі вказані справи стосуються ухиляння від сплати податків та замаху на незаконне відшкодування ПДВ.

"Не буду говорити про абсурдність тодішніх звинувачень, але щоб було зрозуміло, про що йдеться: російський газ поставлявся в Україну за контрактом, однак за позовом Державної податкової адміністрації, якою керував тоді пан Азаров – "на манєже всьо тє же", – цей контракт було визнано недійсним", – сказав адвокат.

"Тобто газ поставлений, спожитий, а контракт недійсний. І, відповідно до цього, почалося – газ контрабандний, виручка перерахована незаконно, податки несплачені і так далі", – пояснив він.

Власенко стверджує, що "реінкарнація старих справ за абсурдними звинуваченнями" свідчить про те, що правоохоронні органи не можуть знайти складу злочину в діяльності Тимошенко на посаді прем’єра.

Він зазначив, що у постанові про скасування рішення генпрокурора Святослава Піскуна щодо закриття справи проти Тимошенко в 2004 році не вказується юридична мотивація для поновлення справи.

"Якщо на прес-конференції прокуратура говорить щось про справу (російського генерала) Олійника, то в документах вони нічого про це не пишуть, оскільки не мають для цього законних підстав. Вони пишуть, що рішення про закриття справи прийнято незаконно. Це вся мотивація", – заявив Власенко.

Нагадаємо, наприкінці жровтня заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко розслідуються три кримінальні справи. Він зазначив, що СБУ розслідує одну зі справ за боргами ЄЕСУ перед Міноборони Росії.

Як відомо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here