Home Політика Рада підтримала мовний законопроект ”Ківалова-Колесніченка”

Рада підтримала мовний законопроект \”Ківалова-Колесніченка\”

118

Верховна рада України прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики.

За ухвалення даного рішення у вівторок проголосували 234 народних депутати, повідомляє ТСН.ua.

На прохання опозиційних фракцій у парламенті оголошено півгодинну перерву.

Законопроект про основи державної мовної політики встановлює, що державною мовою є українська мова. При цьому в законопроекті передбачається, що до регіональних мов або мов меншин України віднесені: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримотатарска, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька мови.

Згідно з законопроектом, до кожної з цих мов застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов і мов меншин, за умови, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10% і більше від чисельності населення.

Законопроект передбачає, що за рішенням місцевої ради, в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, може застосовуватися мова національних меншин, якщо регіональна мовна група складає менш 10% на відповідній території.

Як повідомлялося, вранці у вівторок перед Радою почалася численна акція у зв’язку з розглядом мовного законопроекту, запропонованого регіоналами. 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here