Головна Політика Суд відмовився закривати справу проти Тимошенко і залишив її під вартою

Суд відмовився закривати справу проти Тимошенко і залишив її під вартою

49
0

Печерський районний суд відхилив клопотання екс-прем’єра України Юлії Тимошенко та її захисту про закриття газового справи через відсутність складу злочину і, відповідно, звільнення підсудної з-під варти.


Таким чином суддя Печерського райсуду Києва Родіон Кірєєв, головуючий у газовій справі вже у 18-й раз відмовив Тимошенко у звільненні з-під варти.

"У задоволенні клопотання відмовити. Додатки, додані до клопотання, повернути захисникам", – зачитав Кірєєв постанову суду після 40-хвилинного перебування у дорадчій кімнаті.

Своє клопотання Тимошенко обгрунтувала тим, що факти, які стали відомі під час судового слідства, повністю підтверджують відсутність у її діях складу злочину. "Продовжувати далі цю справа – це значить повністю ігнорувати факти, які цілком і повністю спростовують усі ці звинувачення", – заявила екс-прем’єр.

"Законодавство не передбачає обов’язкової функції Кабінету міністрів приймати директиви для підписання контрактів господарюючими суб’єктами. Друга обставина: збитків в Укртрансгазу через транспортування російського природного газу через територію України не було", – нагадала Тимошенко суду.

Вона переконана, що закриття кримінальної справи є єдиним законним рішенням судової колізії. "Я вас прошу: задовольніть це клопотання і закрийте, будь ласка, цю справу за пунктом 6.2. Кримінально-процесуального кодексу. І це буде єдиним законним рішенням у цьому судовому засіданні", – підкреслила екс-прем’єр.

У свою чергу, сторона державного обвинувачення висловила думку, що "суд не має права закривати кримінальну справу, суд зобов’язаний винести вирок". "Підстав для задоволення клопотання ми не бачимо", – сказав представник прокуратури.

Як повідомлялося, сьогодні суд долучив до справи Тимошенко аудит Ernst&Young із фіндіяльності Нафтогазу у 2009 році.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here