Home Політика Тігіпко розповів про необхідність підвищення ціни газу для населення

Тігіпко розповів про необхідність підвищення ціни газу для населення

112

 Віце-прем’єр України Сергій Тігіпко вважає, що Україна буде змушена до кінця 2011 року підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умову відновлення кредитів міжнародних фінансових організацій.

У кулуарах осінніх щорічних зборів ключових кредиторів країни Тігіпко визнав, що для України це важке рішення. "Моя точка зору така, що ми повинні до цього йти в умовах тієї ситуації, яка є в світі, ми бачимо, що робиться з ринками", – сказав віце-прем’єр.

За словами Тігіпка, не надійшли також кредити й інших міжнародних організацій. "Ми розуміємо, що ця ситуація стримує нашу співпрацю зі Світовим банком, а там 850 мільйонів доларів, готових надійти на дефіцит бюджету за двома програмами. У нас є можливість отримати 610 мільйонів євро від Європейського союзу, теж на дефіцит бюджету. Але ці програми не будуть діяти, якщо не буде підтримки Міжнародного валютного фонду", – сказав Тігіпко.

Він уточнив, що в уряді чудово розуміють, що всі донори будуть діяти злагоджено.

Нагадаємо, український парламент вже остаточно прийняв Закон про пенсійну реформу, який набуде чинності з 1 жовтня, але питання про тарифи, підвищення яких було заплановано на липень і вересень, все ще не вирішене. При цьому представники влади пообіцяли виборцям не підвищувати ціни цього року.

МВФ вимагає підвищити тарифи до ринкового рівня, щоб скоротити дефіцит держкомпанії Нафтогаз. "Якщо ми приймемо необхідне рішення, то рада директорів МВФ розгляне питання про транш, і він (транш на суму 1,6 мільярда доларів), можливо, буде ще цього року", – сказав Тігіпко.

Він також не виключив, що Київ зможе домовитися з МВФ про виділення двох траншів одночасно.

МВФ, який неодноразово відкладав візит своїх експертів до Києва, заявив минулого місяця, що місія може приїхати в кінці жовтня для переговорів з урядом про можливість відновлення кредитів.

Міністр фінансів Федір Ярошенко сказав минулого тижня, що Україна очікує сприятливої ??ситуації на міжнародних ринках капіталу, щоб розмістити євробонди, випуск яких згідно з держбюджетом до кінця року може скласти не менш 2,5 мільярда доларів.

Значні виплати за зовнішніми боргами заплановані на грудень, коли уряд повинен повернути кредит російського банку ВТБ Капітал на загальну суму 2 мільярди доларів і, крім того, погасити річні зовнішні облігації на 600 мільйонів доларів.

За словами Тігіпка, влада веде переговори з ВТБ про можливість пролонгації кредиту ще на півроку. "Або ми на прийнятних умовах… продовжимо цей кредит, і такі переговори ми ведемо з банком ВТБ, остаточного рішення поки не прийнято. Або ми його просто повернемо… Я думаю, що на сьогодні абсолютно ймовірна опція продовження цього кредиту" , – сказав Тігіпко.

Нагадаємо, постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, щоб отримати наступний транш кредиту Міжнародного валютного фонду Україні у будь-якому разі доведеться підвищувати тарифи на газ для населення.

Нагадаємо, у Нацбанку вважають, що Україна може отримати гроші МВФ у лютому 2012 року.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here