Home Політика Тимошенко зможе стати президентом лише у 61 рік

Тимошенко зможе стати президентом лише у 61 рік

110

Лише у 61 рік Юлія Тимошенко зможе сісти в президентське крісло згідно з нині діючим Кримінальним кодексом України (ККУ).

ТСН.ua дослідив, що максимум за десять років судимість Тимошенко (звичайно, якщо обвинувальний вирок вступить в силу) буде погашено. Про це свідчить стаття 89 ККУ.

Зокрема, у 3-му пункті цієї статті йдеться про те, що "засуджені до позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю" визнаються такими, що не мають судимості, "після виконання цього покарання".

Враховуючи те, що у вироку Тимошенко говориться про 7 років ув’язнення та неможливість упродовж 3 років займати держані посади, у сумі маємо 10 років, після сплину яких Тимошенко знову зможе балотуватися у депутати і президенти. На той момент їй виповниться 61 рік.

Утім, за умови гарної поведінки і зменшення терміну позбавлення волі, термін погашення судимості автоматично скоротиться.

Щоправда, погашення судимості для Тимошенко залежить не тільки від кримінального права, вважає керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

"Право на балотування може відбутися і відповідно до законодавства. Адже наша Конституція не забороняє ні пасивне, ні активне право особам, засудженим за злочини, балотуватися. У нас було чимало випадків, коли балотувалися особи, перебуваючи в місцях позбавлення волі, і після обрання депутатами їх випускали відповідно до закону. То ж це питання – внесення змін до закону", – зазначає експерт.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here