Home Політика У Житомирі планують перепоховати розстріляного священномученика із Російського кладовища у приміщення собору

У Житомирі планують перепоховати розстріляного священномученика із Російського кладовища у приміщення собору

98

Перепоховати останки священика Павла Гордовського планують у Житомирі. Проект відповідного рішення опубліковано на сайті міської ради. Розглядати його планують вже на найближчому засіданні виконавчого комітету.

Звернення про перепоховання до міської ради надійшло від архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима.

У рішенні чиновники хочуть дозволити комунальному підприємству «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» провести ексгумацію останків священика Павла Гордовського, який був розстріляний 14 серпня 1919 року та похований на Російсько-Вільському кладовищі.

Перепоховати останки хочуть у приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира у спеціальній раці.

Нагадаємо, що священик Павло Гордовський 26 липня 1919 був заарештований комісаром транспортного відділу при станції Козятин Левом Кузьміним, на підставі свідоцтв місцевого голови комнезаму та кількох інших селян-прихильників більшовиків про те, що батько Павло – противник радянської влади.

На допиті батько Павло заявив, що про радянську владу нічого поганого не говорив і викрив своїх обвинувачів у ворожнечі і лжесвідченні.

У тому ж місяці був відправлений до Житомира, звідки було вказано супроводити його у Волинський губернський ЧК.

15 серпня слідчий Волинської губернської ЧК Железнов, визнавши батька Павла "головним оплотом контрреволюції в цьому районі" і "затятим ворогом радянської влади," поклав розстріляти його за "контрреволюційну діяльність."

Отець Павло був замучений і розстріляний 17 серпня 1919 в приміщенні Житомирської "надзвичайки" по Іларіонівській вулиці (згодом – вул. Котовського).

Висновком заступника прокурора Житомирської області від 31 липня 1996 священик Павло був реабілітований.

25 квітня 2013 рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви священик Павло був зарахований до лику місцевошанованих святих Житомирської єпархії як священномученик, з встановленням пам’яті в день прославлення.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here