Home Політика Українцям пообіцяли, що різкого подорожчання овочів не буде

Українцям пообіцяли, що різкого подорожчання овочів не буде

113
0

Різких коливань цін на ринку овочів в 2012 році не буде.

Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.
 
"Ми сьогодні маємо прогнозовано стабільні ціни на ринку овочів. Ми отримали доручення від прем’єр-міністра про практичне відпрацювання: як хочете, прищепити культуру сільськогосподарських виробників для того, щоб максимально овочі і картопля закладалися в овочесховища", – сказав міністр.
 
Крім того, Присяжнюк зазначив, що в поточному році Міністерство заклало в овочесховища додатково 500 тис. тонн овочів.
 
"Це дає можливість уникнути різких коливань цін на цьому ринку", – сказав Присяжнюк.

Крім того, за словами Присяжнюка, Україна у разі підписання договору про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС буде дозволено експортувати без мит 100 тис. тонн біоетанолу.
 
"Що дуже важливо для галузі сільськогосподарської спрямованості – це те, що нам буде дозволено без мит експортувати 100 тис. тонн біоетанолу. Тобто, це простимулює розвиток виробництва біоетанолу саме на базі сільськогосподарської продукції. У першу чергу, це кукурудза і цукровий буряк", – сказав він.

Міністр також підкреслив, що, оскільки Україна планує збільшити площі посівів цукрового буряка, їй необхідно шукати ринки для реалізації даної продукції.
 
"100 тисяч тонн – це 12,5 мільйонів декалітрів спирту, це 50% того спирту, який ми виробляємо. Тобто, ми можемо наростити обсяги виробництва біоетанолу, збільшивши обсяги переробки сільськогосподарської продукції", – пояснив міністр.
 
Присяжнюк додав, що в разі створення ЗВТ з ЄС Україна також буде дозволено експортувати в безмитному режимі близько 3 тис. тонн яєць і стільки ж продукції їх переробки, а також 50 тис. тонн овочів і 270 тис. тонн фруктів
 
Previous article\”Фронт Змін\” звертається до Житомирського мера з вимогою відмінити сесію
Next articleНайбільше боргів із зарплат припадає на Житомир

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here