Home Політика Уряд хоче підвищити акцизи майже на 8%

Уряд хоче підвищити акцизи майже на 8%

78
Сьогодні Кабінет міністрів розгляне законопроект про перегляд ставок деяких податків і зборів, щоб направити його в парламент.
 
"Міністр фінансів швидше за все буде у відрядженні, тому доповідати буде перший заступник Анатолій Мярковський", – уточнили в Міністерстві фінансів, пише Gazeta.ua з посиланням на "Комерсант-Україна" .
 
Передбачено, що з 1 січня 2013 року ставки екологічного податку, податку на земельні ділянки без грошової оцінки, збору за використання радіочастотного ресурсу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також акцизи зростуть на індекс споживчих цін – на 7,9%.
 
Ставки плати за використання надр з видобутку корисних копалин, збору за спеціальне водокористування та використання лісових ресурсів будуть підвищені на індекс цін промислових виробників – 9,4%; за викиди в атмосферу забруднюючих речовин – на 7,6-7,8%.
 
Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом.
 
Фактично вони виростуть на 7,4-7,9%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік.
Тому, незважаючи на те що зараз Державна служба статистики зауважує відсутність інфляції (у квітні) або її низькі темпи зростання на рівні 0,2-0,3% (на початку року), з 2013 року вартість підакцизних товарів збільшиться більш істотно.
 
Уряд лише одного разу – в 2010 році – для індексації ставок використовував середньорічний показник інфляції.
 
Якби ця норма збереглася, а темпи зростання індексу споживчих цін протягом травня-червня залишалися колишніми, середньорічна інфляція не перевищила б 1% (у квітні 0,6%), а значить, в 2013 році підвищення акцизів не було б зовсім.
 
Найбільше – на 7,9% – ставка акцизу збільшиться для сигарет без фільтру – до 53,39 грн за 1 тис. шт, з фільтром – до 119,38 грн, спирту – до 49,49 грн/л.
 
Найнижче зростання акцизу – на 7,4%, або на 6 коп. – торкнеться виробників пива (87 коп./л) 
 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here