Home Політика Верховна Рада розгляне пенсійну реформу за день до закриття сесії

Верховна Рада розгляне пенсійну реформу за день до закриття сесії

138
0

Верховна Рада України у четвер розгляне у другому читанні законопроект про пенсійну реформу, заявив глава Верховної Ради Володимир Литвин.

"На останньому пленарному тижні заплановано розгляд понад 136 питань", – сказав чиновник на засіданні погоджувальної ради керівників комітетів і фракцій парламенту.

Причому спікер підкреслив, що на парламент чекає "напружена робота". На його думку, очевидно, що на кожному ранковому засіданні пленарного тижня народні депутати України будуть приймати рішення, щоб вечірнє засідання парламенту тривало до завершення розгляду питань, визначених планом на кожен день.

"У нас іншого виходу немає, інакше ми змушені будемо йти на додаткові засідання", – сказав Литвин.

Крім того, він зазначив, що у п’ятницю у традиційний день години запитань до уряду, цієї години, очевидно, проводитися не буде через економію часу. За словами Литвина, очікується, що у п’ятницю Верховна Рада урочисто закриє VIII сесію.

Ще 1 липня Литвин заявляв, що якщо законопроект про пенсійну реформу буде підготовлений відповідним профільним комітетом Верховної Ради до третього чи п’ятого липня, він буде винесений на розгляд парламенту.

"Коли буде підготовлено зрозумілий і прийнятний законопроект, тоді й будемо його розглядати", – підкреслив він, зазначивши, що поспішати з визначенням дати його прийняття не потрібно.

Раніше повідомлялося, що в опублікованому на офіційному веб-сайті Верховної Ради проекті розкладу засідань парламенту на останній пленарний тиждень, 5-8 липня, немає законопроекту про пенсійну реформу (№ 7455).

Зазначимо, що, як пише тижневик Корреспондент, український уряд починає грати з вогнем – у парламенті готують до другого читання проект пенсійної реформи, запропонованої Кабміном.

Шансів на те, що пропрезидентська більшість зробить його законом, який вступить у силу із 1 вересня нинішнього року, чимало, пише видання, і констатує, що українцям доведеться відчутно довше працювати – і ніхто їм золотих гір на пенсії не обіцяє.

Нагадаємо, що законопроект про пенсійну реформу в Україні був прийнятий парламентом за основу 16 червня.

* * *
В Україні нині діє солідарна пенсійна система, не здатна без бюджетної підтримки забезпечити виплати в умовах, коли кількість пенсіонерів практично зрівнялася з числом офіційно працюючих, які перераховують внески до державного Пенсійного фонду.

Уряд ще минулого року передав до парламенту проект реформи, необхідної для подолання щорічно зростаючого дефіциту Пенсійного фонду, однак Рада кілька разів відкладала розгляд документа, який викликав невдоволення в суспільстві через плани збільшити на п’ять років вік виходу на пенсію жінок, яких зрівняли із чоловіками , що працюють до 60 років.

Через затримку прийняття пенсійної реформи Україна не отримала два квартальні транші по $ 1,5 мільярда кожен у рамках програми співпраці з МВФ, виділення яких попередньо було заплановане на середину березня і червня.

МВФ у липні 2010 року схвалив програму співпраці з Україною stand-by до кінця 2012 року обсягом понад $ 15,2 мільярда для фінансування реформ і виділив торік два транші на загальну суму приблизно $ 3,5 млрд.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна, Корреспондент 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here