Home Політика Янукович може забракувати закон про вибори

Янукович може забракувати закон про вибори

94
Єдиним пунктом, через який Віктор Янукович може повернути закон про вибори у Раду, є можливість одночасного висунення кандидатів за партійними списками і мажоритарними округами.
 
Втім, депутати домовилися "усунути неточності", перш ніж направити закон Віктору Януковичу, пише "Коммерсантъ-Украина".

У законопроекті є норми, проти яких раніше виступали як в опозиції, так і в адміністрації президента. Зокрема – поправка більшості, що дозволяє кандидатам у депутати балотуватися одночасно і за партійними списками, і по мажоритарних округах.

Раніше радник Януковича, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук попереджала депутатів, що ця норма не відповідає Конституції, і президент не підпише закон з такою нормою.

Згідно ще одному нововведенню документа, до парламенту пройдуть партії, що набрали 5% і більше (наразі прохідний бар’єр в Раду складає 3%). Крім того, законопроект забороняє брати участь у виборах блокам партій. Ще одна нова норма законопроекту дозволяє формувати окружні виборчі комісії не лише парламентським партіями, а й усім партіям – учасникам виборів. Також в законопроекті скорочено виборчу кампанію з 120 до 90 днів. 225 депутатів обиратимуться за партійними списками, ще 225 – в мажоритарних округах.

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховнох ради президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар’єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".
 

ТСН.ua 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here