Home Політика За подвійне громадянство збираються штрафувати

За подвійне громадянство збираються штрафувати

82
У Верховній Радi зареєстровано урядовий законопроект про запровадження штрафів за подвійне громадянство.Даний законопроект 1 лютого внесений Кабміном до парламенту, повідомляє Українська правда.
 
Законопроект пропонує внести змiни до низки законiв України "в частинi встановлення обмежень для осiб, якi є громадянами України та одночасно перебувають у громадянствi iншої держави".
 
Зокрема, пропонується за неподання або несвоєчасне подання громадянином України, який добровiльно набув iноземне громадянство (пiдданство), заяви про це та копiї документа, що пiдтверджує цей факт, застосувати штраф вiд 10 до 30 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.
 
"Тi самi дiяння, вчиненi службовими особами органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування, спричиняють накладення штрафу вiд 50 до 100 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян", – зазначено в законопроекті.
 
Так само законопроектом вводиться обмеження на зайняття особами, що мають подвійне громадянство посад у СБУ, Антимонопольному комітеті, податковій, Рахунковій палаті та інших державних установах.
 
У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що законодавство України не визнає подвiйного громадянства, але на сьогоднi значна кiлькiсть українцiв одночасно з громадянством України має громадянство iнших держав.
 
"Це негативно впливає на захист iнтересiв зазначеної категорiї громадян України за кордоном, функцiонування органiв державної влади України та створює загрози її нацiональнiй безпецi", – йдеться в пояснювальнiй записцi.
 
Як відомо, на сьогоднішній день, один неоподаткований мінімум становить 17 гривень. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here