Головна Політика Житомирська «Свобода» написала листа меру

Житомирська «Свобода» написала листа меру

106
0

Звертаємося до Вас, пане Міський Голово, членів виконавчого комітету та вас, обранців житомирської громади, з надією про недопущення збільшення рівня соціальної несправедливості, пов’язаного з підняттям вартості проїзду автомобільним транспортом міста Житомир.

Після опублікування проекту рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 06.06.2011 року, до офісу організації, керівників, депутатів від Житомирської міської організації ВО «Свобода» та їх помічників звертається велика кількість жителів міста, більшістю інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених. Турбує людей одне питання – значне підвищення ціни на проїзд пасажирів міськими автобусними маршрутами до 2 грн. 50 коп.

Не таємниця, що життя простих людей постійно погіршується. Значні підвищення цін на продукти харчування, ліки, послуги з водопостачання, водовідведення, обслуговування будинків та прибудинкових територій, постачання електроенергії тощо призводить до масового зубожіння житомирян. Ті подачки у вигляді незначного підняття мінімальних зарплат та пенсій жодним чином не перекривають витрат населення на просто існування, не кажучи вже про якісь додаткові блага цивілізації. А уявіть нестерпні умови проживання ветеранів, інвалідів та інших соціально незахищених прошарків населення. Яким чином не порушити їх права, які гарантовані Конституцією України? Електротранспорт міста досяжний не для всих районів. До Мальованки та Максютова, зокрема, люди мусять добиратися виключно автобусними маршрутами. Та й періодичність курсування електротранспорту, який перевозить безкоштовно пільгові категорії громадян, не задовольняє споживачів. Як добиратися інвалідові до лікарні в 15- градусний мороз чи 30-градусну спеку? Скільки йому доведеться чекати транспорт?

Для порівняння хочемо навести вартість проїзду в містах-сусідах Житомира:

–          Хмельницький – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн;

–          Рівне – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн;

–          Тернопіль – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн;

–          Івано-Франківськ – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн;

–          Луцьк – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн;  

–          Львів – електротранспорт – 1 грн, автобус – 2 грн.

Згідно щорічного рейтингу міст країни, в якому представлено 55 міст, Житомир знаходиться на 46-му місці, з них лише один обласний центр (Кіровоград), йде позаду Житомира. За рік у рейтингу найкращих міст для життя Житомир був 40-вим, тобто рівень життя ще погіршився. Варто відзначити, що всі вказані міста випереджають Житомир за рівнем розвитку соціальної інфраструктури та рівнем життя населення. Виходячи з цього, вважаємо підняття вартості на проїзд автомобільним транспортом загального користування у місті Житомир необґрунтованим та, наразі, неприпустимим, позаяк це призведе до соціального напруження та погіршення життя населення.

Крім того, стаття 37 «Пільгові перевезення пасажирів автомобільним транспортом» Закону України «Про автомобільний транспорт», стверджує:

«Пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень».

Виходячи з вищезазначеного, вимагаємо від вас, як обранців громади:

1.      Заборонити будь-які підняття цін на проїзд в автомобільному транспорті загального користування до підняття рівня зарплат та пенсій в державі, який відповідатиме реальному прожитковому мінімуму.

2.      Забезпечити безоплатний проїзд ветеранам воєн та праці, інвалідам, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни та іншим категоріям малозабезпечених громадян автомобільним транспортом загального користування без обмеження місць в автобусі.

 

Голова Житомирської міської організації

Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Валентин Стойко


 


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here