Home Події 8 і 9 травня: як відзначатиме Україна

8 і 9 травня: як відзначатиме Україна

552
0

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

9 травня – День Європи.

Такі дати пропонує Верховній Раді президент Зеленський. 

Про це він сказав у зверненні до народу з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років:

“8 травня Україна та вільний світ згадують про шість страшних років в історії людства. З 1939-го по 1945-й… Роки, які забрали життя мільйонів людей, зокрема 8 мільйонів українців. Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю…

Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років…

Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється проти тотального зла. Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз, як і 80 років тому, ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться злу. 

І разом з усією вільною Європою 9 травня в Україні будемо відзначати День Європи…

Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here