Маковія: житомиряни освячують букети та мед. ВІДЕО

268

14 серпня в Свято-Михайлівському кафедральному соборі відбувається освячення традиційних букетів-оберегів та меду. 

Ця подія відзначає свято Маковія, також відоме як медово-маковий Спас.

Це особливий період, коли віряни збираються разом, щоб вшанувати пам’ять святих братів Маковіїв. Букети-маковійчики символізують достаток урожаю та плодючість, і мають глибокий релігійний підтекст. Вони виступають своєрідними підтвердженнями віри у спасіння та милосердя Господа. Мед втілює силу землі та природи, яка дарує нам життя та здоров’я. Це свято є часом для об’єднання родини. 

«Сьогодні велике свято Винесення Чесного Животворчого Древа Господнього, святих братів Маковіїв Милостивого Спаса. У народі кажуть перший Спас і освячення маку, Маковія. Так як брати Маковії в час гоніння проти євреїв, їхня віра настільки надихнула ввесь єврейський народ, що вони перемогли Наше свято сьогодні якраз є святом Великої Перемоги. Ми віримо в те, що ми переможемо. Ми маємо велике благословення, і сьогодні молимося, щоб Господь очистив Україну від цього лиха, яке прийшло на нашу землю. Ми окроплюємо свяченою водою, щоб воно швидше змилося з нашої рідної землі. Зі святом вас», – розповів отець Богдан, настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Медово-маковий спас нагадує нам про важливість природних дарів та духовних цінностей. Це також час для молитви, подяки і нагадування про те, що завдяки спільній вірі та об’єднаним зусиллям ми здатні подолати найскладніші випробування та труднощі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here