Головна Різне На Житомирщині почали збирати соняшник – врожайність менша, ніж рік тому

На Житомирщині почали збирати соняшник – врожайність менша, ніж рік тому

120
0

У Житомирській області на два тижні пізніше почали збирати соняшник. Врожайність буде меншою, бо через сирість соняхи розпочали гнити. 

Про це пише UkrAgroConsult.

Заступниця директора обласного департаменту агропромислового розвитку Ніни Добринська говорить, що середня урожайність це 19 центрів з гектара. 

“У Житомирській області, зазвичай, ця цифра складає 24 центнери з гектара, тобто ми не відстаємо навіть по урожайності. В цьому році середня урожайність складає 19 центнерів з гектара. Тонна соняшника у 2021 році коштувала 24 тисячі гривень, а цьогоріч – 16 тисяч. Є проблеми з експортом соняшника, оскільки його, в основному, скупляють трейдери, щоб переробляти в межах України”, – розповіла заступниця.

Підприємець Артем із Бердичівського району цього року посіяв соняшник на 300 гектарах землі. 

Вже листочків немає – вони опадають; соняшник сохне, він сам твердий, але ще є такий момент, що він через дощі починає гнити. Гнилий соняшник розсипається, через це врожайність у цьому році буде набагато меншою”, – говорить підприємець.

Артем додає, що ціни на соняшники зараз нормальні. 

“Ціни на продукцію для нас зараз дуже погані, минулого року були набагато більші. Ми розуміємо, що війна, ми все розуміємо, але ми купуємо і паливо, і добрива – усе в доларах”, – говорить підприємець Артем.

Зібрати врожай соняшника в області планують до кінця жовтня.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here