Home Різне Нардепи у першому читанні підтримали закон про цивільну вогнепальну зброю

Нардепи у першому читанні підтримали закон про цивільну вогнепальну зброю

497

Депутати Верховної Рада України  взяли за основу та у першому читанні пітримали законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю. Відповідно до цього проєкту, українці мають право володіти вогнепальною зброєю та бойовими припасами до неї, що належать фізичним та юридичним особам.

Забороняється володіти такими видами зброї, як  гладкоствольної короткоствольної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби патронами, револьверів, нарізної зброї калібром більше 12,7 мм, якщо швидкість польоту його кулі перевищує 700 м/с, довгоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї калібром більше 27 міліметрів, бойових припасів бронебійного, вибухового чи запального, а також снарядів для подібних бойових припасів, накладних нарізних стволів до гладкоствольної вогнепальної зброї, бойових припасів, спеціально сконструйованих для посилення пробивної та вражаючої дії.

У документі додається, що вимоги, цього закону не поширюються на придбання, зберігання, облік та використання вогнепальної зброї, бойових припасів до неї.

«Утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів у Збройних Силах України, військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, органах та навчальних закладів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України», – йдеться у тексті документу.

Новий законопроєкт регулюватиме суспільні взаємини, які виникають у сфері реалізації права громадян та юридичних осіб в Україні на цивільну вогнепальну зброю, бойові припаси до неї, а також конструктивно схожі зі зброєю та бойовими припасами вироби та визначає правовий статус власності на цивільну вогнепальну зброю.

Також нардепи скоротили термін підготовки законопроєкту до другого читання.

Нагадаємо,у Житомирі до тероборони записуються сотні бажаючих.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here