Home Різне Самооборона: які є засоби для захисту та як ними користуватись

Самооборона: які є засоби для захисту та як ними користуватись

204
0

Сьогодні все більше людей цікавляться самообороною, адже важливо вміти постояти за себе та близьких в потрібний момент. Серед найефективніших засобів самооборони можна виділити газовий балончик та електрошокер. Як правильно ними користуватися та в яких випадках можна використовувати — розповідаємо в цьому матеріалі.

Які є засоби самооборони

Згідно зі статтею 36 Кримінального кодексу України, кожна людина має право на оборону. Тому, в разі нападу, можна і потрібно використовувати засоби самооборони.

Газовий балончик

Газовий балончик є одним з найефективніших засобів самооборони. Він буває двох видів:

  • Струйний — можна використовувати на великій дистанції та в закритих приміщеннях.
  • Аерозольний — більш зручний та прицільний. Такий балончик рекомендується використовувати лише на відкритому просторі.

Тримати газовий балончик потрібно в такому місці, звідки його можна швидко дістати. Перед використанням, за можливості, потрібно врахувати напрям вітру, щоб випадково собі не зашкодити. Якщо ви ненароком потрапили під дію балончика, важливо не розтирати очі та обличчя. Спочатку їх можна промити молоком та содою, після чого варто звернутись до лікаря.

Електрошокер

Не менш дієвим засобом для самооборони є електрошокер. В деяких випадках лише звуком шокера можна налякати нападника. Якщо це не зупинить зловмисника, його можна нейтралізувати на декілька хвилин.

Використовуючи електрошокер, важливо враховувати, що в деяких випадках поліція може кваліфікувати це як зумисне нанесення тілесних ушкоджень. Щоб самооборона була в межах законодавства, бажано користуватися малопотужним шокером та застосовувати його лише в разі крайньої потреби.

Які головні правила самооборони

Щоб самооборона була ефективною та безпечною, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Використовуйте голос — гучний крик може налякати нападника та привернути увагу інших людей. Якщо поруч є авто, можна його вдарити, щоб ввімкнулась сигналізація.
  • Використовуйте підручні засоби — це можуть бути ключі, ліхтарик, запальничка, ручка, парасолька тощо.
  • Бийте в живіт, пах, горло та підборіддя нападника — якщо ви не знаєте як правильно тримати кулак, можна завдати удар нижньою частиною долоні.

Вміння захистити себе є невіднятним складником життя. Підібрати відповідний засіб для самооборони можна в інтернет-магазині ONE-CLICK.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here