Житомирян можуть додати нову послугу – переробка побутових відходів

251
0

З листопада жителям Житомира можуть додати нову послугу у їх комунальні рахунки – переробка побутових відходів. На Prozzoro опублікований тендер від КАТП 0628 на закупівлю послуги з управління побутовими відходами на суму понад 5.7 мільйона гривень. За технічною документацією, переможець має приймати відходи без перерв цілодобово та обробити (переробити) 12 000 тонн відходів з листопада 2023 по лютий 2024 року.

Тендер не відбувся через відсутність пропозицій, що може дозволити у майбутньому, відповідно до чинного законодавства, укласти прямий договір з постачальником послуг при умові, що технічні, кількісні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не відрізнятимуться від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Ми зв’язалися з головним інженером КАТП 0628 Андрієм Кудаком, щоб прояснити мету цієї закупівлі та її вплив на платіжки жителів Житомира. Андрій Кудак пояснив, що ця закупівля пов’язана з дією закону про управління відходами в Україні. Цей закон, регулює взаємовідносини між споживачами та надавачами послуг у сфері управління побутовими відходами. Поняття “управління побутовими відходами” фактично є новою назвою для процесу переробки відходів. Іншими словами, це закупівля послуг у заводу з переробки відходів.  

На питання, чому саме зараз підприємство оголосило такий тендер, комунальник відповів, що попередньо з 1 листопада 2023 року має вже працювати на повну потужність сміттєпереробний завод, який був побудований в Житомирі.

“Фактично відходи будуть передаватися цьому заводу на перероблення, і за перероблення буде сплачуватися відповідна вартість послуги, яка буде виставлятися населенню. Мова йде не про зростання тарифу, а про нову послугу, за яку фактично заплатять споживачі. Якщо з 1 листопада послуги надаватимуться, то вже в грудні люди отримають у квитанціях додаткову нову послугу – перероблення побутових відходів. Конкретну суму я поки не можу сказати, але орієнтовно це буде від 10 до 12 гривень з особи на місяць”. Говорить Андрій Кудак, головний інженер КАТП 0628

Ми зверталися телефоном до Євгенія Бараха, директора сміттєпереробного заводу за коментарем з цієї теми, але він від коментарів відмовився та порадив звертатися з офіційним запитом до підприємства. Ми також звернулися за коментарем до міської ради, наразі чекаємо відповіді.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here