Головна Різне Житомиряни зможуть зареєструвати авто онлайн

Житомиряни зможуть зареєструвати авто онлайн

234
0

Можливість реєструвати авто онлайн стане доступною для житомирян вже із 14 грудня 2022 року. 

Адже вступить в силу постанова Кабміну, яка передбачає можливість реєстрації без проходження експертного дослідження авто (його потрібно буде пройти в інший зручний час). Нововведення вступить у дію вже 14 грудня цього року. Тобто це дозволить пройти процедуру реєстрації закріплення знаку самостійно, а експертного огляду – у зручний час. 

«Наразі проходження експертного огляду є невід’ємною складовою процедури реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС. У майбутньому цей етап клієнт проходитиме у зручний йому час, незалежного від самої процедури реєстрації і закріплення номерного знаку. Це дозволить перенести реєстрацію в онлайн, – пояснює Віктор Білецький, начальник РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області

Саме ж експертне дослідження залишається офлайн. Воно включає огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеної до реєстраційних документів і проводиться з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів 

За результатами проведення експертного дослідження транспортного засобу фахівці, які його проводять, складатимуть відповідний висновок. Відомості, що містяться в такому висновку, у день проведення експертного дослідження невідкладно вноситимуться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Цей висновок не пізніше як через 10 діб після дня внесення таких відомостей до Єдиного державного реєстру транспортних засобів подаються власником разом із заявою про державну реєстрацію чи перереєстрацію, зняття з обліку транспортного засобу до сервісного центру МВС, незалежно від місця проведення експертного дослідження.

«Тобто, експертне дослідження проводиться окремо, за його результатами ви отримуєте висновок, який є дійсним 10 днів. За цей термін треба, наприклад, укласти договір купівлі-продажу і провести реєстраційні дії, отримати свідоцтво про реєстрацію і номерний знак», – розповідають у регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Житомирській області. 

Як відбуватиметься реєстрація транспорту онлайн?

Як пояснив Віктор Білецький, якщо людина захоче здійснити реєстрацію чи перереєстрацію онлайн, то замовлення послуги здійснюватиметься шляхом подачі в електронній формі заяви, з урахуванням відомостей в єдиній інформаційній системі МВС.

«Ця можливість реалізується за рахунок виокремлення експертного огляду з процедури реєстрації авто, що значно скоротить саму процедуру державної реєстрації та перереєстрації в сервісному центрі МВС. А це з 1,5-3 годин скорочення часу до 20 хвилин. Такі зміни також нададуть можливість здійснювати перереєстрацію авто за рахунок веб додатків», – пояснив начальник РСЦ ГСЦ МВС в Житомирській області.

Також він зазначає, що реєстрація онлайн через Дію чи Електронний кабінет водія проводитиметься виключно з бажання клієнтів Якщо ж комусь зручніше особисто звернутися в сервісний центр МВС особисто – послугу можна буде офлайн. Головне – пройти перед цим експертний огляд. 

«Ми надаємо вибір, а як отримувати послугу – вирішує клієнт. Однак в сервісний центр МВС звернутися все ж буде потрібно, щоб забрати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки», – зауважує Віктор Білецький.

Онлайн можна буде і оформити договір купівлі-продажу, і подати заяву про реєстрацію чи перереєстрацію. Ця заява потраплятиме на розгляд до сервісного центру МВС. Адміністратор проводитиме необхідні перевірки за відповідними реєстрами та базами даних і вже за їх результатами перевірок підтверджуватиме або відхилятиме заяву.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here