Швидкість і вміння: як у Житомирі змагалися автомоделісти на відновленій трасі

514

29 лютого в Житомирі відбулося відкриття обласного етапу всеукраїнського відкритого заходу з автомодельного спорту в класі трасових моделей. Після довготривалої перерви, колектив центру власними силами та за допомоги керівників гуртків-автомоделістів вдалося відремонтувати трасу, довжиною понад 50 метрів. Змагання проводяться впродовж дня.

Про це Першому Житомирському розповіла, завідувачка наукового технічного відділу центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради, Дарʼя Самаріна.

“Сьогодні ми нарешті після кількарічної перерви відновлюємо наші змагання з автотрасового спорту. До нас завітали чотири команди із чотирьох територіальних громад. Змагання будуть відбуватися протягом усього дня. Ми маємо чотири доріжки, чотири моделі, буде одночасно виїжджати і змагатися, хто швидше проїде. Нашій трасі близько 30 років і зрозуміло, що вона потребувала відновлення. У цьому році нам вдалося повністю відновити електрику, пофарбувати її, адже ми дуже хочемо, щоб до нас приїжджали діти і змагалися, і піднімали саме цей вид спорту. В Житомирській області в кількох громадах є невеличкі траси, але вони довжиною у 10 метрів. Це у місті Малині і в місті Коростишеві. Найдовша траса 50 метрів розташована саме у нас, в Житомирі”, – розповіла Дарʼя Самаріна, завідувачка наукового технічного відділу центру позашкільної освіти для дітей та молоді Житомирської обласної ради.

Керівник гуртка Микола Кукса розповідає, що сьогодні змагатимуться в групах по чотири учасники в кожному заїзді. Команди витратили багато часу й зусиль на підготовку до змагань. Тренувалися, переживали, але вони впевнені, що усе вдасться, підсумовує чоловік.

“Чотири учасники, один заїзд. Ми дуже довго готувалися, дуже багато приклали для цього зусиль. Замовляли деталі, складали лилинові моделі разом з гуртківцями. Багато тренувань, багато переживань, але я думаю, все буде добре, у нас все вийде. Ну, взагалі, це трасове моделювання. Ось в нас є спеціальна траса, створюються спеціальні моделі, копії, прототипи. Вони є декількох видів, є формули, є євроспорт, копії, є модель G7, цивільна конструкція. Кожна модель по-своєму індивідуальна, і для неї потрібно приділити трохи часу, відбалансувати неї, прикатати під кожного гуртківця. Я не скажу, що важкі, просто дітям дуже важко адаптуватись. Вони, наприклад, спочатку тренувалися на своїй трасі власній, потім приїхали в Житомир, ту набагато вона більша, і важко адаптуватись але їм подобається, вони адаптують та все буде добре ”, – каже Микола Кукса, керівник автотрасового гуртка міста Коростишів.

Щодо користі, Микола розповідає, що автомоделювання розвиває моторику рук, спритність та стратегію.

“Це дуже корисно, тому що це розвиває моторику рук, вони складають своїми руками, паяють, вирізають. Так само керувати моделью дуже цікаво, це розвиває моторику, вони нажимають постійно кнопки. Це дуже розвиваючий вид спорту, хобі. Я думаю, кожна дитина має займатись таким, тому що це дуже добре”, – розповідає Микола.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here