Історія художниці, яка виявила свій талант під час боротьби зі складною хворобою

3116
0

Валентина Гебрич, художниця яка знайшла свій талант під час боротьби зі складною хворобою. У той час, коли її здоров’я погіршувалося, вона втрачала здатність ходити та навіть їсти, але протягом місяців страждань та безсонних ночей у неї почали виникати образи пейзажів, які вона хотіла відтворити. Родина Валентини відразу підтримала її у цьому. Вони придбали фарби та полотна, а іноді навіть підштовхували її до малювання, бо помічали, що сам процес творчості допомагав подолати хворобу.

“Так як моя хвороба загострилася, і після того я лежала дуже довго, як мене привезли в лікарню після загострення. Я спати не могла ночами, лежу і мені показується пейзаж протягом двох тижнів, потім інший, а вже коли третій пейзаж показався, то я кажу до своїх чоловіка та доньки, щось воно мені іде, може це давайте я буду малювати. Вони поїхали, купили мені акварель, і були плакати з виборів, от я на зворотній частині малювала свої перші лебеді”, — каже художниця.

Вона має правило: не малювати після негативних подій, оскільки відображення негативних емоцій у творчості не відповідає її бажанням створювати тільки спокій, добро та кохання. Але найбільше всього Валентина боїться, коли її полотна закінчуюся, неначе її життя повернеться назад. А ось чоловік, Петро, підтримує дружину, займаючись рамками для полотен та заохочуючи за кожну створену картину.

“Я не можу коли не малюю, дуже боюсь коли кінчаються полотна. Чого боюсь? Як тей ланцюжок іде по колу, коли воно закінчиться, я дуже боюсь повернутись назад .Це вже як кінчається, я вже починаю переживати, а купити немає за що ці полотна. Тільки пенсія є, чоловік мій їде не дивлячись на погоду, але багато ж не купиш, полотна купив, а на фарбу не вистачає, хіба що на тюбик якого мені найбільше потрібно”– говорить художниця Валентина Гребич.

Панянка завжди мріяла допомагати своїми картинами військовим, але не знала, як це зробити. Представники громадської організації допомогли у цьому, за їхньою підтримки картини виставили у Житомирському військовому шпиталі, де їх змогли побачити поранені бійці. На картинах, що були виставлені, зображено ліси, річки, сільські пейзажі та безліч квітів – саме ці мотиви найбільше цінує Валентина. Жінка надіється, що такими своїми роботами зможе подарувати військовим хоча б хвилинку радості. Отримані кошти будуть передані на потреби української армії. Поки це все ще на етапі планування, але незабаром охочі зможуть придбати картини Валентини та допомогти воїнам.

“Я дуже хочу допомогти армії, ну хоч чимось. А потім кажу, давай , щоб це як це зробити, Щоб це завести у шпиталь для поранених. Мої роботи такі, що повинні хоч трішки надихнути, зняти весь біль все те що накопилось та зчорніло з середини. І якби хоча б на хвилиночку зняти той стрес, а ще якщо на довго, то дуже довго”, – розповідає художниця Валентина Гебрич.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here