Home Цікаво Колекціонер Богдан Ващенко 40 років збирає листівки, конверти, сувеніри, пов’язані з Житомиром....

Колекціонер Богдан Ващенко 40 років збирає листівки, конверти, сувеніри, пов’язані з Житомиром. ФОТО

605

Свої  перші експонати для майбутньої колекції житомирянин Богдан Ващенко почав збирати ще в першому класі. На той час це були монети, марки і значки. У 16 років інтереси юнака змінилися і повернувся до колекціонування він у вже більш дорослому та свідомому віці. 

Вже майже 40 років колекціонування лишається його хобі, якому присвячує багато часу. Цікавиться усім, що пов’язаноз Житомиром – конверти, листівки, значки, сувенірна продукція, різноманітні видання. На сьогоднішній день його колекція становить близько тисячі речей різних періодів. Їх знаходить на барахолках, отримує від друзів і  небайдужих житомирян, купує на інтернет-аукціонах, обмінюється з колегами.

Каже, що  фінансової цінності, як такої, вони особливо не мають і не вартують захмарних коштів, натомість саме завдяки цьому можна досліджувати історію міста, прослідковувати зміни у політичному, суспільному та культурному житті, вплив на них загальнодержавних процесів тощо.

Саме Богдан Ващенко 6 років тому виступив з ініціативою об’єднання колекціонерів міста в єдину спільноту. Таким чином їм вдалося створити ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира», який налічує 30 учасників і має два відокремлені структурні підрозділи. Мова йде про «Клуб колекціонерів Житомира», засідання якого проходять щонеділі з 10.00 до 12.00 в приміщенні лялькового театру на Михайлівській, а також «Колекціонер Житомира», який заснували  у 2020-му з метою випуску газети з однойменною назвою. Встигли видати чотири номери, а далі на заваді став карантин у період коронавірусу і початок повномасштабного вторгнення російських військ.

Богдан Ващенко впорядкував і видав два каталоги – «Поштові конверти радянських часів на житомирську тематику», де представлено світлини 300 конвертів  з особистої колекції та їх опис, які містять зображення відомих житомирян та історичних пам’яток, а ще «Листівки міста Житомира 1896-1918 рр» – каталог вузької спрямованості тиражем у півсотні примірників, але працює над перевиданням із доповненою й розширеною ілюстративною та інформативною складовою. 

«Колекціонуванням я цікавився ще зі школи, а більш на професійному рівні це було вже з 25-ти років. Обрав для себе саме тематику Житомира і все, що з цим пов’язано, – ділиться Богдан Ващенко. – Маю найбільшу колекцію сувенірної продукції з нагоди 1100-річчя Житомира (1984 рік). Тоді усі заводи, підприємства, комбінати міста випускали продукцію, присвячену  пам’ятній даті з  емблемою та назвою міста –  тарілки, статуетки, чашки, значки, конверти, буклети, календарі та іншу друковану продукцію. Такі експонати продовжую знаходити донині, передають друзі.  Є багато світлин періоду Літніх Олімпійських ігор, що в 1980-му проходили в Житомирі, із різних зібрань, парадів. Мені подобається таким чином вивчати і  історію рідного міста, багатьох поколінь, які відновлювали та розбудовували Житомир, працювали, творили. Це те, що приносить задоволення і де відчуваю себе корисним. Експонати особливо ніде не виставляв. Кілька місяців тому частину презентував під час зібрання нашого «Клубу колекціонерів».

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here