Home Цікаво Пасічник Михайло Крижовець із Житомирщини вже 20 років займається бджільництвом

Пасічник Михайло Крижовець із Житомирщини вже 20 років займається бджільництвом

661

У лісовій галузі бджоляр – це не лише фахівець, що досліджує та доглядає за бджолами, отримуючи при цьому цінні натуральні продукти, але і природоохоронець, який допомагає підтримувати біорізноманіття лісу.

Серед представників цієї професії – Михайло Крижовець, бджоляр філії «Радомишльське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України». Його дід та батько теж були бджолярами, тож Михайло буквально виріс біля пасіки. Згодом вирішив продовжити родинну справу і вже 20 років займається бджільництвом.

Про нього розповідає Столичний лісовий офіс:

«Михайло переконаний, що бджолярство – це не просто робота, а спосіб життя. «Бджіл потрібно любити та вкладати душу у цю справу», – каже він. Наразі Михайло доглядає за 35 вуликами у Радомишльському лісництві. Цього року пасічник вже зібрав цілющий нектар з акації, липи та гречки, на черзі – заготівля соняшникового та вересового меду».

Робочий день бджоляра розпочинається рано вранці, коли бджоли найбільш активні. Роботи на пасіці вистачає: потрібно перевірити усі вулики, очистити їх від сміття, перетопити віск, підгодувати бджіл за потреби та зрештою зібрати цілющі натуральні продукти. 

Лісовий мед – дуже корисний, запевняє Михайло. Фахівці відносять такий мед до елітного сорту продуктів бджільництва. А все тому, що його виготовляють з нектару квітів, які ростуть у чистому природному середовищі, подалі від доріг. Він містить більше вітамінів, мінералів і антиоксидантів, ніж звичайний мед, а також має більш насичений смак і аромат.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here