У світі нараховують більше 300 видів печериць або, як їх ще називають, шампіньйонів (походить від французького слова, що у перекладі означає “гриб”).

Польові печериці, які ростуть по всій Україні, – один із них. Це їстівний гриб 3-ї категорії, у їжу їх радять вживати після 10-хвилинного відварювання. Можна смажити, маринувати, солити, сушити.

Зазвичай трапляються на пасовищах, у парках чи садах, полезахисних смугах (насадженнях), на галявинах у листяних лісах тощо. 

Водночас,  гриби, які росли поблизу міст, підприємств, дороги або залізниці краще не брати, бо  можуть накопичувати важкі метали. 

Також печерицю польову можна сплутати з отруйними різновидами шампіньйонів чи блідою поганкою, тому варто звертати увагу на будову, характерні запах  і забарвлення м’якуша та ін.

До слова, у Європі свого часу  печериця стала одним із перших грибів, які вдалося вирощувати штучно, приблизно XVII столітті у тій же у Франції. Хоча з цим фактом не згодні італійці. Кажуть, що перші домашні печериці були вирощені на півночі їх країни, потім технологію перейняли французи, пізніше німці й англійці. 

Зараз вирощуванням печериць займаються в понад 80 країнах. Зокрема, у наш час  печериця –  найпопулярніший зі всіх культивованих грибів у світі.

Експортуються вони з трьох країн: перше місце по вирощуванню шампіньйонів займає США, друге  – Франція, третє – Великобританія. 

До вашої уваги фоторепортаж із вересневого збору польових печериць в одному з сіл на Любарщині в Житомирській області. 

Юлія Демусь

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here