Дмитро Косатий – діючий військовослужбовець ЗСУ, який закінчив Житомирський військовий інститут ім.С.Корольова, а нині несе службу на Дніпропетровщині. Хлопець активно займається спортом, багато тренується. 

Навесні 2020-го, ще будучи курсантом, він зумів встановити рекорд інституту, виконуючи вправу «підйом з переворотом» на відкритому повітрі – 1001 раз  за 3 години 24 хвилини. У липні того ж року планував перевершити власний результат, але через надмірну спеку, зумів зробити лише 760 разів за 4,5 години. Досягнення тоді було зафіксовано та увійшло в Книгу рекордів України.

Вже 17 та 19 червня цього року 24-річний старший лейтенант ЗСУ Дмитро Косатий знову пішов на рекорд. Відповідний захід з цієї нагоди організували в Харкові. Зокрема, у перший день вдалося побити одразу два рекорди – національний і світовий у дисципліні «Найбільша кількість віджимань на кулаках за 60 секунд:  128 віджимань за одну хвилину. Попередній рекорд світу становив – 112 разів (Китай). Крім цього, у дисципліні «Підтягування на турніку за 3 хвилини» житомирянин побив рекорд України і підтягнувся 110 разів. Йому  зовсім трохи не вистачило, аби ще раз потрапити у Книгу рекордів Гіннеса, де попередній результат у відповідній дисципліні – 113 разів.

Оскільки за правилами, претендент на рекорд у силових вправах має три спроби, виправити ситуацію військовий спробував 19 червня і в нього все вийшло: 122 підтягування за 3 хвилини. І це другий світовий рекорд Дмитра Косатого, до якого він йшов протягом тривалого часу.

Розповідає, що основну підготовку розпочав наприкінці осені минулого року. Допомагала тренерка із Харкова Олена Привалова, яка також взяла на себе організаційні моменти фіксації рекордів. Працювали в онлайн-режимі, оскільки постійно перебували в різних містах. Також до команди долучилися реабілітолог, дієтолог та відеограф.

За словами Привалової, Дмитро мав хорошу фізичну форму та базу, але на той час він підтягувався на турніку півсотні разів, а за мету вони поставили – 116 й поступово йшли до цього. Тренувався хлопець раз або двічі на день, на вихідні робив перерву. Також тренерка наголошує, що Харків – єдине місто країни, яке у період війни подало заявку та отримало підтвердження на встановлення рекорду Гіннеса.

Своє чергове досягнення Косатий присвятив Україні та всім українцям, які продовжують боротьбу з російським агресором за свою незалежність і майбутнє. Переконаний, що це може стати мотивацією для молоді вести здоровий спосіб життя, займатися спортом, бути наполегливим і не зупинятися на досягнутому. 

Наразі спортсмен ще має дочекатися, аби у Лондоні офіційно підтвердили його статус рекордсмена. 

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here