«Житомирські ентузіасти» розробили віртуальну екскурсію Музеєм космонавтики у стилі «Зоряних війн». ВІДЕО

Команда ГО «Житомирські ентузіасти» створила віртуальну екскурсію  Національним музеєм космонавтики ім.С.Корольова у Житомирі: атмосферу закладу передали через тему «Зоряних війн», а про експонати розповідає голографічний гід Денис Островський.

Зокрема, протягом майже 13 хвилин глядачам пропонують дізнатися  більше про перший супутник Землі, космічний корабель «Союз», спускний апарат «Союз-27», місячний грунт, космічну їжу  та   «Луноход-210». Усе це можна побачити і під час звичайної екскурсії, відвідавши музей особисто, а от відео  без проблем можна переглянути будь-якій точці світу.

Власне, у публічний доступ його виклали лише наприкінці минулого місяця, а до того встигли показати у рамках заходу «Житомир існує?», який «ентузіасти» провели 3 вересня у Києві спільно з командою митців «Vimyaistyny», а також організували закритий перегляд під час презентації волонтерської програми «Ентузіаст» 16 вересня у Житомирі.

«Ми створили цю екскурсію, аби показати всім, що Житомир не тільки існує, а і є батьківщиною підкорення космосу, бо саме тут народився  той, хто першим відкрив  його людству – винахідник Сергій Корольов. Забудьте про шкарпетки!  Вас захопить атмосфера космосу, де ви побачите, з чого все почалося, – говорить арт-директор проєкту Кирило Онацький. –  Національний музей космонавтики ім.С.Корольова –  один з головних магнітів Житомира,  космічної столиці Всесвіту. Нам є, що показати».

До слова Кирило Онацький народився та виріс в Житомирі, але потім переїхав до столиці  і працював у сфері маркетингу, але після початку повномасштабного вторгнення знову повернувся. Про нього містяни дізналися навесні цього року, коли бренд-стратег презентував альтернативну айдентику міста, де замість звичних шкарпеток і морозива, акцентував увагу на темі космосу та постаті земляка Сергія Корольова.

Невдовзі він створив ГО «Житомирські ентузіасти», що об’єднала навколо себе місцеве ком’юніті – близько півсотні креативних та ініціативних людей, що прагнуть  розвивати своє місто,  робити його комфортним і цікавим, змінювати загальний вектор сприйняття та самопрезентації, створювати нові й сміливі асоціації з містом, окрім звичних шкарпеток і морозива. 

Вже встигли провести кілька власних заходів та долучитися до «Майстерні міста Житомир-2023», де провели опитування серед відвідувачів «Що не вистачає для комфорту в районі  їх проживання (смітники, навігація, парки, дитячі і дорослі спорт зони, велодоріжки тощо)?»,  в серпні  взяли участь у дискусійній панелі з нагоди  відзначення Дня молоді, у вересні – досліджували територію Замкової гори, а результати оприлюднили  у рамках урбаншколи, що проходила в Житомирі  протягом трьох днів. 

Долучитися до спільноти «Житомирські ентузіасти», слідкувати за анонсами та результатами діяльності можна у соцмережах ІнстаграмФейсбук, підписатися на Телеграм-канал, відвідавши офіційний сайт.

 Юлія Демусь