«Купуємо равликів. Дорого», – такими оголошеннями ще з кінця березня рясніють місцеві пабліки та спільноти у соціальних мережах в різних регіонах країни. Людям пропонують збирати равликів, обіцяючи заробіток 1000-1500 гривень щоденно. Вартість за кілограм відрізняється, але загалом коливається у діапазоні 25-35 гривень.

До речі, у коментарях користувачі діляться одне з одним інформацією, куди реалізовувати равликів вигідніше, а ще нарікають – цьогоріч, якщо порівнювати з минулими роками, в цю пору їх майже нема. Загалом активність равликів припадає на весняні місяці, а вже на початку літа вони ховаються. Зустріти равликів масово можна у садах, на берегах водойм, в густих чагарниках. Найбільше – зрання та після дощу.

Журналістам «Першого житомирського інформаційного порталу» вдалося зафіксувати ранкові пригоди равликів серед весняної зелені та цвіту в одному з сіл на Житомирщині. Споглядаючи за їх неквапливим переміщенням, мимоволі здається, що усе навколо теж сповільнюється і ти переносишся в казкову атмосферу іншої реальності. Це явище подібне до медитації.

Довідково: Існує близько 60 000 видів равликів, що належать до класу молюсків та поширені по всьому світу (від тропічних лісів до арктичних регіонів). Їхні розміри можуть варіюватися від декількох міліметрів до кількох десятків сантиметрів. У своєму різноманітті равлики вражають різноманітністю форм, кольорів та звичок. Вони можуть мати ракушки різних форм (від округлих до витягнутих), а також відрізнятися за малюнком і кольором. Равлики – це безхребетні, які зазвичай ведуть нічний спосіб життя. Багато з них є рослиноїдними, харчуючись листям, квітами та іншими рослинними матеріалами. Інші є хижаками, полюючи на комах чи навіть інших равликів.
Равлики відомі своєю здатністю виробляти слиз, який допомагає їм ковзати по поверхні. Ще однією унікальною рисою равликів є їхня здатність регенерувати тіла. Вони можуть відновлювати втрачені частини, такі як раковина або відрізані відростки (Вікіпедія).
Равлики водяться у дикій природі, а ще їх вирощують на спеціальних фермах. Одна з таких функціонує на Бердичівщині у Житомирській області.

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here